Strona główna / Usługi / Reumatologia

Reumatologia

Opis

Reumatolog skupia swoje działania na leczeniu i profilaktyce schorzeń reumatycznych kości i stawów oraz chorób zapalnych tkanki łącznej. Pierwszymi symptomami chorób o podłożu reumatologicznym są: obrzęki i sztywnienie stawów, silne bóle stawów, mięśni i kości, długo utrzymująca się gorączka lub stan podgorączkowy, którym nie towarzyszy infekcja, trudności ze schylaniem się, poruszaniem czy podnoszeniem przedmiotów.

Podczas wizyty lekarz reumatolog przeprowadza bardzo dokładny wywiad i zaleca wykonanie szeregu badań, takich jak badanie moczu, morfologia krwi, OB, CRP czy RF, czyli czynnik reumatoidalny oraz badania obrazowe zmienionych chorobowo narządów ruchu (stawów), w tym USG i RTG. Leczenie chorób zapalnych i zwyrodnieniowych jest zwykle długotrwałe, dlatego trzeba dokładnie przeanalizować stan chorego, aby jak najlepiej dobrać leki.

Jakie choroby leczy reumatolog?

 • reumatoidalne zapalenie stawów,
 • łuszczycowe zapalenie stawów,
 • gorączka reumatyczna,
 • osteoporoza,
 • sarkoidoza,
 • fibromialgia.
 • dna moczanowa,
 • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
 • przewlekłe stany zapalne tkanki łącznej - toczeń rumieniowaty układowy, twardzina układowa, zapalenie skórno-mięśniowe, zapalenie wielomięśniowe, zespół Sjögrena, przewlekłe niezakrzepowe zapalenia naczyń,
 • choroba Ormonda,
 • polimialgia.

Do odwołania u dr n. med. Magdaleny Włoch-Targońskiej istnieją następujące sposoby odbywania wizyt:

Wariant 1

Wizyta „pierwszorazowa”

Pierwsza wizyta odbywa się w formie teleporady (koszt: 200 zł). Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem przez telefon, rozpoznaje problemy i stawia wstępną diagnozę, daje zalecenia, skierowania. Termin wizyty ustalany jest indywidualnie z obsługą rejestracji.

Druga wizyta (koszt: 200 zł) odbywa się w dwóch częściach - pierwsza w trybie stacjonarnym, w trakcie której lekarz przeprowadza badanie fizykalne, a druga tego samego dnia - telefonicznie: lekarz analizuje badanie fizykalne, wyniki zleconych badań dodatkowych oraz ustala dalszy kierunek leczenia. Na wizytę stacjonarną należy dostarczyć wyniki badań obrazowych. Termin wizyty również ustalany jest indywidualnie z obsługą rejestracji.

Łączny koszt konsultacji lekarskich to 400 zł.

Wariant 2

Pacjenci z „zaostrzeniem” przebiegu choroby.

Wizyta odbywa się w dwóch częściach - pierwsza w trybie stacjonarnym, w trakcie której lekarz przeprowadza badanie fizykalne, a druga tego samego dnia telefonicznie: analizuje badanie fizykalne, najnowsze (z kilku ostatnich dni) wyniki badań oraz ustala dalszy kierunek leczenia. Termin wizyty również ustalany jest indywidualnie z obsługą rejestracji.

Możliwy też wariant 1.

Koszt w zależności od wariantu 200 lub 400 zł.

Wariant 3

Pacjenci kontynuujący leczenie lub zgłaszający potrzebę wizyty recepturowej otrzymują pomoc w trybie on-line. Termin wizyty oraz inne szczegóły ustalane są indywidualnie z obsługą rejestracji.

Koszt wizyty to 200 zł (konsultacja on-line) oraz 100 zł (wizyta recepturowa on-line).

W naszym Centrum w Chorzowie, w ramach specjalizacji z reumatologii przyjmuje dr n. med. Magdalena Włoch-Targońska.

dr n. med. Magdalena Włoch-Targońska - Absolwentka kierunku lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiada specjalizacje z zakresu chorób wewnętrznych oraz reumatologii. Na co dzień pracuje w Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach. Nieustannie poszerza swoją wiedzę biorąc czynny i bierny udział w konferencjach o randze międzynarodowej.

Zakres usług

 • konsultacja reumatologiczna

Cennik

konsultacja reumatologiczna200 zł
konsultacja telefoniczna reumatologiczna z możliwością wystawienia e-recepty Konsultacje reumatologiczne zwykle odbywają się w formie teleporad. Prosimy o umawianie teleporad z minimum 1-dniowym wyprzedzeniem. Wizyty umawiane tego samego dnia mogą odbyć się o innej godzinie niż wskazana w systemie rejestracji. W pilnych przypadkach prosimy o kontakt z Rejestracją pod numerem 510809408. W porozumieniu z dr Magdaleną Włoch-Targońską ustalimy możliwie jak najszybszy termin konsultacji. Osoby o zaostrzonym przebiegu choroby mogą umówić się na wizytę stacjonarną we wskazanym przez Rejestrację terminie. Na takie porady prosimy zapisywać się telefonicznie pod numerem 510809408. Więcej informacji na temat przebiegu leczenia udzieli Państwu Rejestracja naszego Centrum Medycznego.200 zł
e-recepta w przebiegu leczenia reumatologicznego Konsultacje reumatologiczne zwykle odbywają się w formie teleporad. Prosimy o umawianie teleporad z minimum 1-dniowym wyprzedzeniem. Wizyty umawiane tego samego dnia mogą odbyć się o innej godzinie niż wskazana w systemie rejestracji. W pilnych przypadkach prosimy o kontakt z Rejestracją pod numerem 510809408. W porozumieniu z dr Magdaleną Włoch-Targońską ustalimy możliwie jak najszybszy termin konsultacji. Osoby o zaostrzonym przebiegu choroby mogą umówić się na wizytę stacjonarną we wskazanym przez Rejestrację terminie. Na takie porady prosimy zapisywać się telefonicznie pod numerem 510809408. Więcej informacji na temat przebiegu leczenia udzieli Państwu Rejestracja naszego Centrum Medycznego.100 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online