Strona główna / Usługi / Stomatologia

Stomatologia

Opis

Każde miejsce tworzą przede wszystkim ludzie. Jeśli chodzi o nasze gabinety stomatologiczne, to mamy ogromne szczęście, że nasz Zespół tworzą ludzie niezwykle kompetentni, ale jednocześnie, którym empatia i dobro pacjenta leży na sercu.

Piękny uśmiech to najlepsza wizytówka człowieka. Z uwagi na to, stomatologia wiedzie prym wśród specjalizacji cieszących się największym zainteresowaniem ze strony pacjentów. Lekarze dentyści dbają o wygląd i zdrowie nie tylko naszych zębów, ale też leczą schorzenia tkanek jamy ustnej, przyzębia, języka, stawu skroniowo-żuchwowego oraz błony śluzowej.

Oprócz zwalczania stanów chorobowych, dentyści zajmują się też profilaktyką chorób jamy ustnej. Dzięki regularnym wizytom u specjalistów z zakresu stomatologii można uniknąć przebarwień na szkliwie zębów, widocznych wad zgryzu czy zmian próchnicowych wywołujących uczucie dyskomfortu, a nawet kompleksy.

Nawet właściciele pozornie zdrowych zębów powinni pojawić się na badaniach kontrolnych minimum dwa razy w roku, co sześć miesięcy. Z kolei dzieci dobrze jest przyprowadzić do dentysty raz na trzy miesiące. Oprócz rutynowych kontroli, do dentysty warto się udać, gdy wystąpią takie objawy, jak: zaczerwienione i krwawiące dziąsła, ból zęba, nieprzyjemny zapach z ust, nadwrażliwość zębów na zimne i gorące napoje, pojawienie się aft.

Specjalista w dziedzinie stomatologii leczy takie jednostki chorobowe, jak:

 • próchnica,
 • kwasowa erozja szkliwa,
 • afty,
 • nowotwory jamy ustnej,
 • zmiany próchnicowe zębów,
 • zapalenie miazgi zębowej,
 • ubytki w uzębieniu,
 • złamania kości szczęki,
 • torbiele w obrębie jamy ustnej.

Chirurgia stomatologiczna

Do chirurgów stomatologicznych zwykle kierowani są pacjenci na bardziej skomplikowane operacje, które wymagają unikalnej oceny, narzędzi i leczenia dolegliwości. Zajmują się oni nie tylko leczeniem zębów, ale również zabiegami lub operacjami usuwania powstałych zmian w obrębie jamy ustnej.

Zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej:

 • chirurgiczna ekstrakcja zębów,
 • odsłanianie zatrzymanych zębów,
 • leczenie chorób ślinianek,
 • leczenie przetok i ropni,
 • przygotowywanie do leczenia protetycznego,
 • plastyka wędzidełka,
 • wycinanie zmian w jamie ustnej,
 • resekcja,
 • hemisekcja.

Ortodoncja

Leczenie wad zgryzu jest ważne nie tylko dla estetyki, ale też profilaktyki wielu nieprzyjemnych schorzeń. Nieprawidłowe ustawienie zębów może skutkować większą tendencją do próchnicy, a co za tym idzie, ich przedwczesną utratą. Niekiedy objawia się też bólami głowy, szyi czy barków. Ortodonta zajmuje się takimi wadami jak:

 • wysunięcie żuchwy - nadmierne cofnięcie się zębów górnych lub wysunięcie dolnych,
 • wady zgryzu takie jak przodozgryz górny, zgryz otwarty czy krzyżowy,
 • szpary między zębami,
 • stłoczenie zębów,
 • zatrzymanie zęba.

Leczenie ortodontyczne polega na dobraniu odpowiedniego aparatu stałego lub ruchomego. Szacuje się, że najlepsze efekty przynosi kuracja podjęta przed 29 rokiem życia. Choć niewiele osób może pochwalić się w pełni prawidłowym zgryzem, nie należy bagatelizować żadnych odchyleń od normy. Nieleczone, mogą skutkować zaburzeniami oddychania, wadami mowy i problemem z rozdrabnianiem pokarmów.

Higienizacja stomatologiczna

Zabieg higienizacji to oczyszczanie zębów wykonywane przez specjalistę. W naszym Centrum oprócz lekarzy dentystów zabieg taki wykonuje wykwalifikowana higienistka stomatologiczna.

Usuwany jest kamień nazębny, a także osady powierzchniowe i bakteryjna płytka nazębna. Wykonanie pełnej higienizacji jamy ustnej może trwać od 40 do 60 minut. Czas zabiegu zależy od ilości kamienia zalegającego na zębach.

Higienizacja stomatologiczna to zabieg, który przede wszystkim służy pozbyciu się bakterii, zahamowaniu ich rozwoju oraz wzmocnieniu szkliwa. Regularnie wykonywana, niweluje ryzyko powstawania próchnicy oraz paradontozy.

Gabinet stomatologiczny zlokalizowany jest w naszej placówce w Chorzowie (ul. Katowicka 157). Począwszy od czerwca 2023 r. otwarty został drugi gabinet stomatologiczny w Świętochłowicach (ul. Sikorskiego 1).


 


Obecnie w ramach stomatologii przyjmują następujący lekarze dentyści oraz higienistka stomatologiczna:

lek. dent. Marlena Blukacz

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Dyplom uzyskała w 2018 roku. Magister kosmetologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2020 roku ukończyła studia podyplomowe z medycyny estetycznej dla lekarzy na SWSM w Katowicach. Swoją wiedzę i umiejętności poszerza na licznych kursach z zakresu stomatologii i medycyny estetycznej.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Chorzowie, zarówno dzieci, jak i dorosłych.


lek. dent. Marlena Biel

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Swoją wiedzę stale poszerza biorąc udział w kursach i szkoleniach, jak również dzieli się nią ze studentami, pracując jako asystent dydaktyczny w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Chorzowie, zarówno dzieci, jak i dorosłych.


lek. dent. Agnieszka Balicz

Absolwentka Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM w Katowicach. Zatrudniona na stanowisku asystenta w Katedrze Chirurgii Stomatologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W trakcie specjalizacji z chirurgii stomatologicznej w Poradni Chirurgii Stomatologicznej Akademickiego Centrum Stomatologicznego w Bytomiu. W pracy zawodowej zajmuje się chirurgią stomatologiczną, periodontologią oraz stomatologią zachowawczą.

Przyjmuje pacjentów w gabinetach w Chorzowie i Świętochłowicach, zarówno dzieci, jak i dorosłych.


lek. dent. Jakub Roszewski 

Absolwent Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwerystetu Medycznego w Łodzi oraz studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. W stomatologii kieruje się holistycznym podejściem do pacjenta. Pracuje w powiększeniu, co gwarantuje dokładność wykonywanych zabiegów. Wykonuje również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Przyjmuje pacjentów w gabinetach w Chorzowie i Świętochłowicach, zarówno dzieci, jak i dorosłych.


lek. dent. Kinga Brasse 

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach; w trakcie specjalizacji ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. Swoją wiedzę i umiejętności stałe poszerza uczestnicząc w kursach i szkoleniach. W codziennej praktyce zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą z endodoncją, chirurgią stomatologiczną, protetyką. Podczas wizyty oprócz starannie wykonywanych procedur, stawia na komfort i dobre samopoczucie pacjenta.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Świętochłowicach, zarówno dzieci, jak i dorosłych.


Absolwentka Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zajmuje się leczeniem zarówno dorosłych jak i dzieci. W swojej pracy podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta z empatią i profesjonalizmem. Stara się ciągle poszerzać swoją wiedzę w różnych dziedzinach stomatologii.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Świętochłowicach, zarówno dzieci,  jak i dorosłych.


lek. dent. Sylwia Marzec-Tutka

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Staż specjalizacyjny odbyła w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu. W codziennej praktyce zajmuje się zabiegami z zakresu stomatologii zachowawczej, stomatologii dziecięcej, protetyki oraz chirurgii. Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach stale podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Świętochłowicach, zarówno dzieci, jak i dorosłych.


lek. dent. Marcin OlekAbsolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Specjalista ortodoncji. Ukończył specjalizację z ortodoncji w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie. Doktorant Szkoły Doktorskiej ŚUM w Katowicach. Bierze udział w kształceniu przyszłych stomatologów prowadząc zajęcia z ortodoncji na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Świętochłowicach, zarówno dzieci, jak i dorosłych.


lek. dent. Zuzanna Olszak

Absolwentka Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zajmuje się leczeniem zarówno dorosłych jak i dzieci. Charakteryzuje się empatią i zaangażowaniem. Obecnie zajmuje się w głównej mierze stomatologią zachowawczą. Stale podnosi swoją wiedzę i kompetencje. Uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Świętochłowicach, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

mgr Bogumiła Furman

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku higiena stomatologiczna. Obecnie studentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu na kierunku lekarsko-dentystycznym. W swojej pracy podchodzi indywidualnie i z zaangażowaniem do każdego pacjenta.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie stomatologicznym w Świętochłowicach, zarówno dzieci, jak i dorosłych.


Na co dzień pracę stomatologów wspierają asystentki stomatologiczne:

Iwona Pigło

Bogumiła Furman

Anna Kwiatkowska

Anna Mazany


Publikacje.Pytania i odpowiedzi. 

1. Kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta z dzieckiem w gabinecie stomatologicznym?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna odbyć się między 6. a 12. miesiącem życia. Nawet w przypadku, gdy maluch nie ma jeszcze zębów. - Bardzo ważne jest, aby stopniowo przyzwyczajać swoją pociechę do specyfiki gabinetu. Jeżeli dziecko pierwszy raz usiądzie na fotelu dentystycznym z bólem zęba, od razu skojarzenia z tym miejscem będą negatywne.


Materiały edukacyjne w formie video. 

I. Kiedy najlepiej wybrać się na wizytę stomatologiczną z dzieckiem? Materiał przygotowany przez lek. dent. Marlenę Biel.

Odcinek 1

Odcinek 2

Odcinek 3

Odcinek 4

Odcinek 5

Odcinek 6

II. Wędzidełko języka. Materiał przygotowany przez lek. dent. Marlenę Blukacz.

Odcinek 1

Odcinek 2

Odcinek 3

Odcinek 4

III. O tym, jak ważna jest komunikacja z pacjentem, opowiada lekarz dentysta Kinga Brasse.


Fotogaleria wykonanych prac. 

I. Próchnica na powierzchniach stycznych drugiego przedtrzonowca szczęki. Przed i po opracowaniu oraz wypełnieniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. Próchnica głęboka na powierzchni zgryzowej drugiego trzonowca żuchwy. Przed i po opracowaniu oraz wypełnieniu.

III. Całkowicie opracowany głęboki ubytek w górnym zębie trzonowym - na zdjęciu przed i po wypełnieniu kompozytem.

IV. Leczenie rozległych ubytków próchnicowych w zębach trzonowych w osłonie koferdamu. Wykonano bezpośrednie odbudowy materiałem kompozytowym.

V. Próchnica na powierzchni mezjalnej górnego trzonowca - przed, w trakcie i po zakończeniu leczeniu.


Fotogaleria nowego gabinetu w Świętochłowicach.


Zakres usług

 • profilaktyka i stomatologia zachowawcza
 • endodoncja
 • chirurgia stomatologiczna
 • protetyka
 • ortodoncja

Cennik

badanie stomatologiczne lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (dokładny przegląd całej jamy ustnej, zębów oraz dziąseł w celu diagnostyki chorób jamy ustnej oraz próchnicy)100 zł
kontrola w trakcie leczenia lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak60 zł
konsultacja stomatologiczna lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak100 zł
wydanie orzeczenia lekarskiego lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak150 zł
znieczulenie miejscowe lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak50 zł
zdjęcie rtg przylegające lek. dent. A. Balicz, lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (zdjęcie wewnątrzustne pojedynczych zębów, wykonywane w celu diagnostyki próchnicy i zmian zapalnych oraz oceny wypełnień kanałów zębów po leczeniu endodontycznym)50 zł
lakierowanie zębów lakierem fluorkowym lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (profilaktyczny zabieg polegający na pokryciu zębów lakierem fluorkowym w celu wzmocnienia szkliwa i zwiększenia odporności na próchnicę)150 zł
lakowanie zębów stałych lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (profilaktyczny zabieg polegający na pokryciu anatomicznych bruzd na powierzchniach zębów lakiem w celu zabezpieczenia zębów przed próchnicą)180 zł
poszerzone lakowanie zębów stałych lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (zabieg polegający na pokryciu anatomicznych bruzd na powierzchniach zębów lakiem po uprzednim oczyszczeniu bruzd metodą mechaniczną)230 zł
wypełnienie zęba materiałem światłoutwardzalnym lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (estetyczne, wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia wypełnienie zęba materiałem kompozytowym, utwardzane lampą polimeryzacyjną)230-300 zł
wypełnienie zęba materiałem szkło-jonomerowym lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (wypełnienie cementowe uwalniające jony fluorkowe, ze względu na mniejszą estetykę oraz trwałość stosowane głównie jako wypełnienie zębów mlecznych)200 zł
wypełnienie zęba materiałem kompomerowym (kolorowe) lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (kolorowy światłoutwardzalny materiał stosowany w wypełnieniu ubytków w zębach mlecznych; dziecko ma możliwość wyboru koloru wypełnienia)230 zł
ICON lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (bezinwazyjna i bezbolesna metoda leczenia początkowej fazy próchnicy objawiającej się m.in. występowaniem białych plam na szkliwie zęba, metoda polega na wypełnieniu płynną żywicą struktury zęba bez mechanicznego naruszania jego tkanek)250-350 zł
wypełnienie tymczasowe lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (wypełnienie służące do zabezpieczenia ubytku w zębie na okres przerwy między kolejnymi wizytami)100 zł
skaling (usunięcie złogów nazębnych) i polerowanie lek. dent. A. Balicz, lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (zabieg higienizacyjny polegający na usunięciu kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków oraz polerowaniu oczyszczonych powierzchni zębów pastą polerską)250-300 zł
piaskowanie lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (zabieg higienizacyjny polegający na usunięciu osadów i przebarwień na powierzchniach zębów przy pomocy piaskarki; piasek wydobywający się pod ciśnieniem dociera nawet do trudno dostępnych powierzchni zębów)250 zł
fluoryzacja lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (pokrycie powierzchni zębów preparatem zawierającym dużą dawkę fluoru w celu wzmocnienia szkliwa oraz zapobiegania powstawaniu próchnicy)150 zł
pakiet higienizacyjny (skaling, piaskowanie, fluoryzacja) lek. dent. A. Balicz, lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (pakiet zabiegów higienizacyjnych zawierający skaling - usunięcie kamienia nazębnego, piaskowanie oraz fluoryzację)400 zł
szynowanie zębów (cena za przestrzeń) lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (zabieg polegający na ustabilizowaniu rozchwianych zębów w wyniku chorób przyzębia lub urazów mechanicznych; metoda polega na łączeniu zębów za pomocą włókna szklanego i kompozytu)200 zł
odbudowa estetyczna zęba w odcinku przednim lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (odbudowa estetyczna zębów przednich przy użyciu materiałów światłoutwardzalnych)350-500 zł
licowanie zęba bezpośrednie lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (licowanie zęba przy użyciu materiałów kompozytowych światłoutwardzalnych)450-550 zł
zamknięcie diastemy/tremy lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (zamknięcie diastemy przy użyciu materiałów światłoutwardzalnych)500-600 zł
wkład z włókna szklanego lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (koszt pierwszego wkładu - 200 zł, każdy kolejny - 150 zł; wkład koronowo-korzeniowy umieszczany w kanale korzenia po leczeniu endodontycznym w celu wzmocnienia struktury zęba; zaleca się wzmacnianie każdego zęba po leczeniu endodontycznym)200 zł
wzmocnienie zęba włóknem szklanym lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (zabieg wykonywany w przypadku znacznego uszkodzenia korony zęba własnego w celu wzmocnienia jego odbudowy)150 zł
most kompozytowy zbrojony włóknem szklanym lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (brakujący ząb wykonywany jest z materiałów kompozytowych i mocowany do zębów sąsiednich za pomocą włókna szklanego)od 600 zł
przykrycie pośrednie miazgi (zawiera wypełnienie ostateczne) lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (stosowane w zębach z głębokimi ubytkami, polega na aplikacji materiału leczniczego, stymulującego miazgę do odkładania dodatkowej warstwy zębiny, na dno ubytku jako podkład pod wypełnienie)300 zł
wybielanie zęba martwego (3 wizyty) lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (zabieg polegający na otwarciu korony zęba i umieszczeniu w środku specjalnego preparatu wybielającego; preparat wymienia się co kilka dni aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu)600 zł
wybielanie zębów metodą nakładkową lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (Metoda polegająca na pobraniu wycisków i odlaniu przez technika indywidualnych szyn dla pacjenta, pełniących funkcję nakładek; na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje nakładki, żel wybielający oraz dokładną instrukcję dotyczącą samodzielnego stosowania preparatu w domu. Zgłasza się na regularne wizyty kontrolne. W trakcie wybielania oraz przez ok. 2 tygodnie po konieczne jest stosowanie przez pacjenta tzw. "białej diety".)1000 zł
dewitalizacja miazgi lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (zabieg polegający na tzw. zatruciu zęba, wprowadzeniu w okolice odsłoniętej miazgi zęba specjalnego preparatu powodującego kontrolowane obumieranie miazgi oraz założeniu opatrunku tymczasowego, po ok. 7-14 dniach martwa miazga usuwana jest z zęba, po czym przechodzi się do dalszego leczenia kanałowego)200 zł
leczenie endodontyczne - siekacz lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (cena obejmuje leczenie bez względu na ilość kanałów, zdjęcie punktowe, znieczulenie oraz opatrunki tymczasowe)700 zł
leczenie endodontyczne - przedtrzonowiec lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (cena obejmuje leczenie bez względu na ilość kanałów, zdjęcie punktowe, znieczulenie oraz opatrunki tymczasowe)900 zł
leczenie endodontyczne - trzonowiec lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak (cena obejmuje leczenie bez względu na ilość kanałów, zdjęcie punktowe, znieczulenie oraz opatrunki tymczasowe)1200 zł
powtórne leczenie endodontyczne (za kanał) lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybsteinkoszt ustalany indywidualnie
odbudowa ściany do leczenia kanałowego lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak250 zł
amputacja przyżyciowa w zębie mlecznym lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak200 zł
usunięcie zęba mlecznego (zawiera znieczulenie) lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak200 zł
usunięcie zęba stałego (zawiera znieczulenie) lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak250-350 zł
usunięcie ósemki (zawiera znieczulenie) lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski (w naszym gabinecie stomatologicznym usuwane są ósemki wyrżnięte - widoczne w jamie ustnej; przed wizytą zalecamy wykonanie zdjęcia OPG - panoramicznego zdjęcia RTG szczęki i żuchwy)od 400 zł
nacięcie ropnia z opatrunkiem lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. S. Marzec-Tutka200 zł
założenie szwów lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka50 zł
podcięcie wędzidełka lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel250-350 zł
zamykanie połączenia ustno-zatokowego w następstwie usuniętego zęba lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse100 zł
proteza akrylowa częściowa lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak1100 zł
proteza akrylowa całkowita lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak1200 zł
podścielenie protezy lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak500 zł
mikroproteza lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka600 zł
mikroproteza nylonowa lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. J. Roszewski1800 zł
element wzmacniający w protezie lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak300 zł
bezbarwna płyta w protezie lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka300 zł
proteza nylonowa lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. Z. Olszak, lek. dent. M. Rybstein2100 zł
proteza szkieletowa lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak2100 zł
zatrzask/zasuwa lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski700 zł
szyna relaksacyjna lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszak500 zł
leczenie bruksizmu za pomocą toksyny botulinowej lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. J. Roszewski1500 zł
most adhezyjny lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. J. Roszewski, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszakod 800 zł
wkład koronowo-korzeniowy indywidualny lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. Z. Olszak400-500 zł
korona metal-ceramika lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. Z. Olszak, lek. dent. M. Rybstein1200 zł
korona pełnoceramiczna lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. Z. Olszak2000 zł
punkt w moście metal-ceramika lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. Z. Olszak, lek. dent. M. Rybstein1200 zł
punkt w moście pełnoceramicznym lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. Z. Olszak2000 zł
naprawa korony/mostu w gabinecie lek. dent. M. Blukacz, lek. dent. M. Biel, lek. dent. K. Brasse, lek. dent. M. Rybstein, lek. dent. S. Marzec-Tutka, lek. dent. Z. Olszakod 200 zł
konsultacja chirurgiczna lek. dent. A. Balicz150 zł
ekstrakcja zęba stałego jednokorzeniowego lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)250-400 zł
ekstrakcja zęba stałego wielokorzeniowego lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)400-600 zł
ekstrakcja zęba mądrości ("ósemka") lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)500-600 zł
chirurgiczna ekstrakcja zęba mądrości częściowo zatrzymanego lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)800-900 zł
chirurgiczna ekstrakcja zęba mądrości całkowicie zatrzymanego/zawiązka zęba lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)900-1000 zł
ekstrakcja głęboko złamanego korzenia lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)400-450 zł
ekstrakcja zęba mlecznego jednokorzeniowego lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)150 zł
ekstrakcja zęba mlecznego wielokorzeniowego lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)200 zł
plastyka połączenia ustno-zatokowego jako następstwo usunięcia zęba lek. dent. A. Balicz (usługa dla pacjentów CM Severux; cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)100 zł + koszt zabiegu
plastyka połączenia ustno-zatokowego (pacjent skierowany z innego gabinetu) lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)600 zł
plastyka wędzidełka wargi lub języka lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)300-350 zł
wycięcie przerostów błony śluzowej lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)400-500 zł
wycięcie kieszonki dziąsłowej nad wyrzynającym się zębem lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)300 zł
wygładzenie ostrych brzegów wyrostka zębodołowego lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)400-500 zł
hemisekcja (usunięcie połowy zęba wraz z jego korzeniem) lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)500-600 zł
resekcja (obcięcie wierzchołka korzenia) zęba przedniego lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)500-600 zł
resekcja zęba bocznego lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)600-800 zł
cystektomia (usunięcie torbieli) lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)800-1000 zł
nacięcie ropnia lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)200-300 zł
kiretaż zamknięty (1 łuk) lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)350-450 zł
kiretaż otwarty (1 łuk) lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)450-550 zł
badanie histopatologiczne lek. dent. A. Balicz (usługa dostępna podczas konsultacji w gabinecie, jeżeli wymaga tego wykonywany zabieg)150 zł + koszt zabiegu
szycie rany lek. dent. A. Balicz (usługa dostępna podczas konsultacji w gabinecie, jeżeli wymaga tego wykonywany zabieg)50 zł + koszt zabiegu
szycie rany lek. dent. A. Balicz (cena zawiera znieczulenie, zabieg i wizytę kontrolną)100 zł
fibryna bogatopłytkowa aPRF lek. dent. A. Balicz (cena obejmuje jedną probówkę preparatu)250 zł
augmentacja wyrostka z użyciem biomateriału kościozastępczego lek. dent. A. Balicz (do kosztu usługi należy doliczyć cenę biomateriału)500-600 zł
konsultacja specjalistyczna ortodontyczna lek. dent. M. Olek200 zł
wyciski na modele diagnostyczne lek. dent. M. Olek (cena doliczana do ceny konsultacji specjalistycznej)150 zł
plan leczenia (analiza modeli, zdjęć RTG) lek. dent. M. Olek250 zł
aparat metalowy stały (1 łuk) lek. dent. M. Olek2600 zł
aparat estetyczny stały (1 łuk) lek. dent. M. Olek3500 zł
częściowy aparat stały (2x4) lek. dent. M. Olek1300 zł
wizyta kontrolna z 1 łukiem lek. dent. M. Olek200 zł
wizyta kontrolna z 2 łukami lek. dent. M. Olek250 zł
zdjęcie aparatu stałego lek. dent. M. Olek350 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online