Pracownia USG

Opis
Pracownia USG Severux – nowoczesna diagnostyka dla dorosłych i dzieci
Badanie ultrasonograficzne (USG) to jedna z najczęściej stosowanych metod obrazowania w diagnostyce medycznej. Jest całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne, dlatego z powodzeniem stosuje się je u pacjentów w każdym wieku – także u dzieci i kobiet w ciąży.
Dzięki nowoczesnym aparatom USG lekarz może w czasie rzeczywistym ocenić strukturę narządów wewnętrznych, tkanek miękkich czy naczyń krwionośnych. To badanie pomaga wykryć stany zapalne, torbiele, zmiany nowotworowe i wiele innych nieprawidłowości – często zanim pojawią się objawy kliniczne.
W naszych placówkach w Chorzowie i Świętochłowicach zapewniamy kompleksową diagnostykę USG, opartą na doświadczeniu radiologów i aparaturze klasy referencyjnej.
Jakie badania USG wykonujemy?
W naszej pracowni wykonujemy pełen zakres badań ultrasonograficznych – zarówno ogólnych, jak i specjalistycznych. Badania przeprowadzają doświadczeni lekarze radiolodzy, z wykorzystaniem aparatów klasy referencyjnej.
Zakres badań obejmuje m.in.:
Badania narządu ruchu i tkanek miękkich:
- USG stawów: ramiennego, kolanowego, biodrowego, łokciowego, barkowego, skokowego
- USG dłoni, śródręcza, palców, nadgarstka
- USG stóp
- USG mięśni i ścięgien (m.in. ścięgno Achillesa)
- USG pachwiny i spojenia łonowego
- USG tkanek miękkich
- USG nerwów obwodowych
Badania narządów wewnętrznych:
- USG jamy brzusznej
- USG miednicy mniejszej
- USG układu moczowego, nerek, pęcherza
- USG prącia i jąder
- Elastografia SWE wątroby
Diagnostyka szyi i głowy:
- USG tarczycy
- USG szyi
- USG węzłów chłonnych
- USG ślinianek
- USG zatok
Badania piersi i ginekologiczne:
- USG piersi
- USG narządu rodnego (przezbrzuszne i przezpochwowe – jeśli dotyczy)
Badania naczyniowe – USG Doppler:
- USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
- USG Doppler żył i tętnic kończyn górnych i dolnych
USG dzieci i niemowląt:
- USG głowy (przezciemiączkowe)
- USG jamy brzusznej
- USG stawów biodrowych
W razie potrzeby zakres badania może być rozszerzony – lekarz dobiera metodę indywidualnie do objawów pacjenta.
Badania wykonują lekarze radiolodzy
W naszej Pracowni USG badania wykonują wyłącznie lekarze specjaliści radiologii i diagnostyki obrazowej. To doświadczeni klinicyści, którzy na co dzień analizują tysiące obrazów i pracują z najbardziej zaawansowanymi technikami diagnostycznymi.
Radiolog to nie tylko operator sondy – to lekarz, który:
- potrafi prawidłowo zinterpretować subtelne zmiany w obrazie,
- uwzględnia w ocenie obrazowej cały kontekst kliniczny pacjenta,
- wie, jak ustawić parametry aparatu, by zobaczyć to, co naprawdę istotne,
- potrafi odróżnić wariant anatomiczny od podejrzanej zmiany,
- przygotowuje fachowy opis badania – zrozumiały i pomocny dla lekarza prowadzącego.
Dlaczego to ważne?
Ultrasonografia to dziedzina przypisana lekarzom radiologom – w przeciwieństwie do powszechnego przekonania, nie każdy lekarz ma odpowiednie przygotowanie, by wykonać i opisać badanie USG.
Dzięki pracy naszych specjalistów pacjent może mieć pewność, że wynik będzie nie tylko technicznie poprawny, ale przede wszystkim diagnostycznie użyteczny.
Nasz zespół lekarzy
W Pracowni USG Centrum Medycznego Severux pracuje kilkunastoosobowy zespół lekarzy specjalistów radiologii i diagnostyki obrazowej – wykładowców akademickich, autorów publikacji naukowych i praktyków z wieloletnim doświadczeniem klinicznym.
Badania realizowane są w obu placówkach: w Chorzowie oraz w Świętochłowicach – również u dzieci i niemowląt.
Poniżej prezentujemy sylwetki naszych specjalistów.
dr n. med. Jarosław Maczuch
Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Asystent w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, członek Samorządu Doktorantów SUM. Sekretarz Sekcji Diagnostyki w Medycynie Sportowej Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Jeden z inicjatorów Śląskiej Konferencji Medyczno-Prawnej. W pracy naukowej i zawodowej interesuje się tematyką diagnostyki w medycynie sportowej.
Przyjmuje w: w Chorzowie i Świętochłowicach
lek. Jarosław Skupiński
Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Specjalista z zakresu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Od roku 2010 asystent w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Wiceprezes Sekcji Diagnostyki w Medycynie Sportowej Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Członek oraz współorganizator konferencji Europejskiego Towarzystwa Radiologii Mięśniowoszkieletowej.
Przyjmuje w: Chorzowie (dzieci i dorośli)
lek. Patrycja Nowak-Świdergoł
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiada specjalizację z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Zatrudniona na stanowisku asystenta w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr J. Daaba w Piekarach Śląskich. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.
Przyjmuje w: Świętochłowicach
lek. Viktorija Kraskovska
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Państwowego Uniwersytetu im. P. Stradinia w Rydze, Łotwa. Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Asystent w ORTO klīnika” w Rydze. Ukończyła staż specjalizacyjny w ramach programu ERASMUS+ z radiologii układu mięśniowo-szkieletowego w S.P.W. Szpitalu Chirurgii Urazowej im. Dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, Polska. Wykładowca Śląskiej Szkoły Ultrasonografii im. Z. Wawrzynka.
Przyjmuje w: Chorzowie i Świętochłowicach (dzieci i dorośli)
lek. Oskar Bożek
Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Zatrudniony na stanowisku młodszego asystenta w Zakładzie Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Komisji ds. Młodych Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach.
Przyjmuje w: Chorzowie i Świętochłowicach
dr n. med. Karolina Bień
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiada specjalizację z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Zatrudniona na stanowisku asystenta w Katedrze i Zakładzie Radiologii Lekarskiej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pełni funkcję sekretarza w Oddziale Śląskim Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.
Przyjmuje w: Chorzowie i Świętochłowicach (dzieci i dorośli)
lek. Bartosz Kokoszka
Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Obecnie zatrudniony w Zakładzie Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach. Zawodowo związany z Katedrą Radiologii i Medycyny Nuklearnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Przyjmuje w: Chorzowie
lek. Iwona Spindel-Samek
Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, po zdanym Państwowym Egzaminie Specjalizacyjnym w zakresie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. W latach 2014-2022 młodszy asystent w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgi Urazowej w Piekarach Śląskich. Aktualnie zatrudniona jako młodszy asystent w Zakładzie Radiologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.
Przyjmuje w: Chorzowie i Świętochłowicach
lek. Łukasz Pawełek
Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Lekarz rezydent w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka Szpitalu Klinicznym nr 6 SUM w Katowicach. Asystent dydaktyczny w Katedrze Radiologii i Medycyny Nuklearnej SUM w Katowicach. Specjalizuje się w ultrasonografii pediatrycznej. Wykonuje szeroką paletę badań ultrasonograficznych, w tym badania: jamy brzusznej, szyi, płuc, Doppler, przezciemiączkowe, układu mięśniowo-szkieletowego, kanału kręgowego, śródpiersia i inne. Uczestnik wielu kursów i sympozjów poświęconych diagnostyce ultrasonograficznej.
Przyjmuje w: Świętochłowicach (dzieci i dorośli)
lek. Martyna Kliś-Ostrowska
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w Krakowie. Aktualnie zatrudniona na stanowisku Młodszego Asystenta - Lekarza Rezydenta w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka Szpitalu Klinicznym nr 6 SUM w Katowicach. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.
Przyjmuje w: Chorzowie (dzieci i dorośli)
lek. Jakub Kufel
Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, obecnie lekarz rezydent w Zakładzie w Zakładzie Radiodiagnostyki, Radiologii Zabiegowej i Medycyny Nuklearnej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego w Katowicach. Doktorant w Szkole Doktorskiej SUM w Katowicach. Asystent badawczo-dydaktyczny w Katedrze Radiologii i Medycyny Nuklearnej Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor licznych publikacji naukowych, szczególnie skoncentrowanych na zastosowaniu sztucznej inteligencji w dziedzinie radiologii. Redaktor kilkunastu monografii naukowych, w tym cyklu naukowych "Innowacje w medycynie - przegląd wybranych technologii XXIw".
Przyjmuje w: Chorzowie i Świętochłowicach (od 16 r.ż.)
lek. Anna Grażyńska
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Lekarka rezydentka w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego przy ul. Ceglanej w Katowicach. Asystentka dydaktyczno-naukowa w Katedrze Radiologii i Medycyny Nuklearnej SUM w Katowicach. Specjalizuje się w diagnostyce chorób onkologicznych oraz chorób piersi. Wykonuje badania ultrasonograficzne piersi Pacjentek w każdym wieku, również w okresie ciąży oraz laktacji. Dodatkowo wykonuje korelację badań ultrasonograficznych z badaniami mammografii oraz rezonansu magnetycznego (poza programem diagnostyki pogłębionej w ramach programu badań przesiewowych NFZ). Autorka wielu artykułów naukowych dotyczących metodyki diagnozowania chorób piersi oraz uczestniczka wielu kursów i sympozjów poświęconych diagnostyce gruczołu piersiowego.
Przyjmuje pacjentów od 15 r.ż. w gabinetach w Chorzowie i Świętochłowicach.
lek. Karolina Sadowska-Bugała
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej. Zatrudniona w Zakładzie Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zdobywała doświadczenie w zakresie oceny i opisywania badań radiologicznych w ośrodkach o wysokim stopniu referencyjności na Śląsku, takich jak: Pracownia Helimed w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach oraz Pracownia Radiologii Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie. W polu jej zainteresowań zawodowych znajduje się również dziedzina medycyny estetycznej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Medycyna Estetyczna w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach.
Przyjmuje w: Chorzowie i Świętochłowicach (od 15 r.ż.)
lek. Tomasz Nowicki
Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Lekarz rezydent w Zakładzie Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Stale poszerza swoją wiedzę lekarską i podnosi kompetencje uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz szkoleniach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Przyjmuje w: Świętochłowicach
lek. Robert Golonka
Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej w Zakładzie Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Stale poszerza swoją wiedzę lekarską i podnosi kompetencje uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz szkoleniach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Przyjmuje w: Świętochłowicach
Pracujemy na najwyższej klasy aparatach USG
W Pracowni USG Centrum Medycznego Severux wykorzystujemy wyłącznie nowoczesne aparaty klasy premium. Badania wykonywane są na urządzeniach Samsung RS85 Prestige oraz Samsung RS80A Evolution – to najwyższe modele ultrasonografów tej marki, znane z wyjątkowej jakości obrazu, szybkości działania oraz zaawansowanych możliwości diagnostycznych.
Technologie, które wspierają naszych lekarzy w codziennej pracy, to m.in.:
- Elastografia SWE (Shear Wave Elastography) – umożliwia precyzyjną ocenę twardości tkanek, m.in. wątroby czy zmian ogniskowych,
- Tryby Dopplerowskie o wysokiej czułości – wykorzystywane m.in. w badaniach naczyń i tarczycy,
- Obrazowanie panoramiczne i 3D – szczególnie przydatne w diagnostyce ortopedycznej,
- Zaawansowane preset’y pediatryczne – umożliwiają bezpieczne badania niemowląt i dzieci.
Wysoka jakość obrazowania przekłada się bezpośrednio na dokładność diagnozy, bezpieczeństwo pacjenta i komfort pracy lekarza.
Co wyróżnia diagnostykę ultrasonograficzną Centrum Medycznego Severux?
- Unikalny zespół kilkunastu lekarzy radiologów – to największa tego typu prywatna pracownia USG na Śląsku. Badania wykonują doświadczeni specjaliści, często wykładowcy akademiccy i autorzy publikacji naukowych.
- Szeroki zakres badań USG – od standardowych badań jamy brzusznej i tarczycy, przez badania układu mięśniowo-szkieletowego, elastografię wątroby, Doppler naczyń, aż po USG przezciemiączkowe u niemowląt.
- Badania dzieci i dorosłych – nasi lekarze wykonują badania ultrasonograficzne u pacjentów w każdym wieku, w tym u niemowląt, dzieci i młodzieży.
- Aparaty klasy premium – diagnostyka prowadzona jest na najnowocześniejszych ultrasonografach marki Samsung, w tym modelu RS85 Prestige – urządzeniu najwyższej klasy obrazowania.
- Krótkie terminy i przejrzysty cennik – wizyty dostępne są najczęściej w ciągu 1 dnia roboczego, a cena badania rozpoczyna się już od 150 zł.
Jak przygotować się do badania USG?
W zależności od rodzaju badania ultrasonograficznego obowiązują różne zalecenia przygotowawcze. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:
USG jamy brzusznej
- Na badanie należy zgłosić się na czczo (6 godzin bez jedzenia).
- Można pić niewielką ilość czystej, niegazowanej wody.
- Unikać żucia gumy, palenia papierosów oraz napojów gazowanych.
- W razie potrzeby lekarz może zalecić przyjęcie środków zmniejszających ilość gazów w jelitach (np. Espumisan).
USG układu moczowego / pęcherza / prostaty / narządu rodnego
- Wymagany jest pełny pęcherz.
- Na godzinę przed badaniem należy wypić ok. 1 litra wody i nie oddawać moczu.
USG tarczycy, szyi, węzłów chłonnych, piersi, stawów, mięśni, ścięgien
- Nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań.
- Warto przynieść wcześniejsze wyniki badań obrazowych, np. USG, RTG, rezonansu.
USG dzieci
- U niemowląt (np. przezciemiączkowe, USG bioderek) badanie najlepiej wykonać po karmieniu, gdy dziecko jest spokojne.
- Starsze dzieci powinny mieć przy sobie książeczkę zdrowia i wcześniejsze opisy badań, jeśli są dostępne.
Masz wątpliwości? Zadzwoń do naszej rejestracji – udzielimy szczegółowych informacji dotyczących Twojego badania.
Aktywność naukowa i publikacje
Lekarze wykonujący badania USG w Centrum Medycznym Severux to nie tylko doświadczeni klinicyści, ale także aktywni uczestnicy życia naukowego i akademickiego. Wielu z nich prowadzi działalność dydaktyczną, publikuje w recenzowanych czasopismach medycznych oraz występuje na konferencjach krajowych i międzynarodowych.
Jak przygotować się do badania RTG, CBCT lub USG?
Materiały edukacyjne – diagnostyka USG
Z myślą o pacjentach i osobach zainteresowanych diagnostyką obrazową przygotowaliśmy serię krótkich materiałów edukacyjnych. Filmy opracował i prowadzi dr n. med. Maciej Cebula, specjalista radiologii z wieloletnim doświadczeniem klinicznym i akademickim, z którym mieliśmy przyjemność współpracować przez jakiś czas.
Cykl „Wprowadzenie do diagnostyki ultrasonograficznej” to osiem krótkich odcinków, w których dr Cebula przybliża podstawowe zasady, możliwości i zastosowania badania USG.
Odcinek 1: Czym jest ultrasonografia?
Krótki przegląd historii i podstaw fizycznych działania ultrasonografii oraz jej roli w diagnostyce współczesnej medycyny.
Odcinek 2: Jak działa aparat USG?
Prosty opis technologii obrazowania, budowy aparatu i zasad powstawania obrazu.
Odcinek 3: Kto wykonuje badanie USG?
Wyjaśnienie, dlaczego badanie powinno być wykonywane przez lekarza radiologa i jakie ma to znaczenie diagnostyczne.
Odcinek 4: Jak przygotować się do badania?
Wskazówki praktyczne – kiedy trzeba być na czczo, kiedy mieć pełny pęcherz, a kiedy nie ma potrzeby przygotowania.
Odcinek 5: USG dzieci i niemowląt
Na czym polega badanie u najmłodszych, jak wygląda USG przezciemiączkowe i bioderek oraz jak przygotować dziecko.
Odcinek 6: Badania Dopplerowskie
Czym różni się USG Doppler od zwykłego USG i kiedy się je wykonuje?
Odcinek 7: Elastografia
Wyjaśnienie techniki elastografii SWE – w jakich przypadkach się ją stosuje i co pozwala ocenić.
Odcinek 8: Najczęstsze mity o USG
Obalamy popularne mity – np. że USG jest szkodliwe, że nie pokazuje wszystkiego, że nie wymaga doświadczenia.
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
1. Czy na badanie USG potrzebuję skierowania?
Nie. W Centrum Medycznym Severux badania USG wykonujemy komercyjnie – nie jest wymagane skierowanie od lekarza.
2. Czy muszę się jakoś przygotować do badania USG?
To zależy od rodzaju badania. Część z nich (np. jamy brzusznej, układu moczowego) wymaga przygotowania – pełne informacje znajdziesz wyżej w sekcji „Jak przygotować się do badania”.
3. Ile trwa badanie USG?
Większość badań USG trwa od 10 do 20 minut. Czas może się nieco wydłużyć w przypadku badań wielonarządowych lub wymagających dodatkowych pomiarów.
4. Czy wynik badania USG otrzymam od razu?
Tak. Po zakończeniu badania lekarz radiolog omawia jego wynik i przekazuje opis. W wyjątkowych sytuacjach (np. konieczności konsultacji) opis może być gotowy później – informujemy o tym na miejscu.
5. Czy USG jest bezpieczne?
Tak. USG to metoda całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna – także dla dzieci, kobiet w ciąży oraz osób starszych. Nie wykorzystuje promieniowania jonizującego.
6. Czy można wykonać USG w ciąży?
Tak. USG jest bezpieczne w ciąży. W Centrum Medycznym Severux wykonujemy USG tarczycy, piersi, jamy brzusznej i innych narządów również u kobiet w ciąży – o ile jest to wskazane przez lekarza.
7. Czy badacie dzieci i niemowlęta?
Tak. Wykonujemy szeroki zakres badań pediatrycznych, w tym przezciemiączkowe USG głowy, USG bioderek, jamy brzusznej, szyi, płuc i innych obszarów. Mamy lekarzy specjalizujących się w diagnostyce dzieci
8. Czy mogę przyjść na USG prywatnie, bez wcześniejszej konsultacji lekarskiej?
Tak. W Centrum Medycznym Severux możesz zapisać się na wybrane badanie USG bez wcześniejszej wizyty u lekarza – wystarczy telefonicznie ustalić zakres i termin badania.
9. Czy lekarz może wystawić mi zalecenia lub skierowanie na dalsze badania?
Tak, nasi radiolodzy po wykonaniu badania mogą przekazać ustne zalecenia i – jeśli to konieczne – zasugerować dalszą diagnostykę lub konsultację specjalistyczną.
10. Czy można zapłacić kartą?
Oczywiście. W naszych placówkach w Chorzowie i Świętochłowicach można wygodnie zapłacić gotówką lub kartą płatniczą. Ceny zaczynają się już od 150 zł.
Fotogaleria
1. 44. Kongres Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego (PLTR), Poznań, 29–31 maja 2025 r.
Zespół radiologów Centrum Medycznego Severux uczestniczył w 44. Kongresie Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego – największym wydarzeniu naukowym dla specjalistów diagnostyki obrazowej w Polsce. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w ultrasonografii, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym oraz technologiach CAD/AI.
2. Kursy z podstaw ultrasonografii dla młodych adeptów sztuki medycznej.
Jednym z najważniejszych projektów był program „Ultra-diagnostyka – teoria i praktyka”, współorganizowany z partnerami instytucjonalnymi w ramach funduszy unijnych. Kursy łączyły wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami wykonywania badań USG, co cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników.
3. 13 maja 2025 r. – Edukacyjne spotkanie z uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej w Chorzowie
W naszej pracowni USG gościliśmy młodych uczniów, którzy w ramach lekcji biologii mieli okazję zobaczyć, jak wygląda badanie ultrasonograficzne w praktyce. Pokaz przeprowadziła dr Viktorija Kraskovska, specjalista radiologii.
4. Dr Karolina Bień – Radiolog Roku 2024.
Z dumą informujemy, że dr n. med. Karolina Bień, specjalista radiolog związana z naszym zespołem, zdobyła I miejsce w ogólnopolskim finale Plebiscytu Medycznego Hipokrates 2024 w kategorii Radiolog/Elektroradiolog Roku.
Zakres usług
- konsultacja lekarska radiologiczna (Konsultacja może obejmować analizę porównawczą badań obrazowych pacjenta oraz korelację z wynikami nie obrazowymi. Nie wykonujemy opisów badań wykonanych w innych placówkach.)
- USG dzieci i dorosłych
- elastografia wątroby
- iniekcja pod kontrolą USG
- USG doppler
- USG mięśniowo-szkieletowe
- USG jamy brzusznej
Cennik
konsultacja lekarska radiologiczna (Konsultacja może obejmować analizę porównawczą badań obrazowych pacjenta oraz korelację z wynikami nie obrazowymi. Nie wykonujemy opisów badań wykonanych w innych placówkach.) | 200 zł |
---|---|
badanie transferowe USG | 800 zł |
elastografia wątroby | 300 zł |
elastografia z oceną stłuszczenia wątroby (Badanie wykonywane tylko w placówce w Świętochłowicach.) | 350 zł |
iniekcja dostawowa leku StawON ADAMED (konsultacja + preparat) | 650 zł |
iniekcja dostawowa leku CINGAL 88MG/4ML kwas hialuronowy (konsultacja + preparat) | 950 zł |
iniekcja dostawowa leku DUROLANE 60MG/3ML kwas hialuronowy (konsultacja + preparat) | 950 zł |
iniekcja leku pod kontrolą USG | 200 zł |
pakiet kontrolny USG dla kobiet (jama brzuszna, tarczyca, piersi) | 399 zł |
pakiet kontrolny USG dla mężczyzn (jama brzuszna, jądra, tarczyca) | 399 zł |
pakiet USG dla noworodków I (jama brzuszna, bioderka) | 250 zł |
pakiet USG dla noworodków II (przezciemiączkowe, jama brzuszna, bioderka) | 399 zł |
USG doppler | 250 zł |
USG doppler aorty brzusznej | 200 zł |
USG doppler aorty i tętnic biodrowych | 200 zł |
USG doppler tętnic szyjnych i kręgowych | 250 zł |
USG doppler tętnic kończyny dolnej/górnej | 200 zł |
USG doppler tętnic kończyn dolnych/górnych | 250 zł |
USG doppler żył kończyny dolnej/górnej | 200 zł |
USG doppler żył kończyn dolnych/górnych | 250 zł |
USG doppler tętnic trzewnych i układu wrotnego | 250 zł |
USG doppler tętnic nerkowych | 250 zł |
USG dzieci | 200 zł |
USG kanału kręgowego dzieci | 200 zł |
USG głowy niemowląt | 150 zł |
USG jąder | 200 zł |
USG jamy brzusznej | 150 zł |
USG jamy brzusznej + elastografia wątroby | 350 zł |
USG jamy brzusznej + elastografia z oceną stłuszczenia wątroby | 400 zł |
pakiet wątrobowy (USG jamy brzusznej i miednicy mniejszej, USG doppler układu wrotnego, elastografia wątroby) | 450 zł |
USG jamy brzusznej i miednicy mniejszej | 200 zł |
USG jamy brzusznej pediatryczne | 150 zł |
USG miednicy mniejszej | 150 zł |
USG moszny | 200 zł |
USG mięśni | 200 zł |
USG mięśniowo-szkieletowe dwie okolice | 350 zł |
USG nadgarstka | 200 zł |
USG nerek | 200 zł |
USG nerwów obwodowych | 200 zł |
USG pachwiny | 200 zł |
USG kanałów pachwinowych | 150 zł |
USG piersi (Na wizytę Pacjent powinien przynieść wszystkie poprzednio wykonane badania - wyniki badań histopatologicznych i protokołu biopsyjnego, USG, MMG, MR lub ewentualne TK jeśli była taka potrzeba/zalecenie w wyniku badania. Przed wizytą prosimy o nieużywanie dezodorantów, zwłaszcza dezodorantów „pudrowych”.) | 200 zł |
USG powłok brzusznych | 150 zł |
USG prącia | 200 zł |
USG przezciemiączkowe | 200 zł |
USG ręki (Badanie obejmuje nadgarstek, śródręcze i palce jednej kończyny.) | 200 zł |
USG śródpiersia | 150 zł |
USG ścięgna | 200 zł |
USG ścięgna Achillesa | 200 zł |
USG ścięgna Achillesa x2 | 250 zł |
USG ścięgna Achillesa po zabiegu operacyjnym | 250 zł |
USG ślinianek | 150 zł |
USG spojenia łonowego | 200 zł |
USG spojenia łonowego u kobiet w ciąży | 100 zł |
USG śródręcza i palców | 200 zł |
USG stawów biodrowych niemowląt (bioderka) | 150 zł |
USG stawów | 200 zł |
USG stawu biodrowego | 200 zł |
USG stawu barkowego | 200 zł |
USG stawu kolanowego | 200 zł |
USG stawu ramiennego | 200 zł |
USG stawu skokowego | 200 zł |
USG stawu łokciowego | 200 zł |
USG stopy | 200 zł |
USG szyi | 200 zł |
USG tarczycy | 150 zł |
USG tarczycy + elastografia | 300 zł |
USG tkanek miękkich | 150 zł |
USG układu moczowego | 200 zł |
USG węzłów chłonnych (Badanie obejmuje jedną okolicę, np. pachy, szyję, pachwiny.) | 150 zł |
USG płuc dzieci | 200 zł |
USG szwów czaszkowych | 250 zł |
USG zatok (Badanie obejmuje analizę zatok obocznych: szczękowe, sitowe przednie oraz czołowe.) | 200 zł |