Strona główna / Usługi / Pracownia USG

Pracownia USG

Opis

Na przestrzeni lat diagnostyka ultrasonograficzna stała się dla lekarzy jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o zdrowiu pacjenta. Zadaniem badania USG jest odpowiednie zdiagnozowanie schorzenia, co umożliwi zastosowanie indywidualnie dopasowanej metody leczenia pozwalającej na osiągnięcie najlepszych z możliwych efektów. To rola specjalistów radiologii, którzy wykonują badania obrazowe oraz interpretują uzyskane wyniki.

Lekarz radiolog przeprowadza następujące rodzaje badań USG:

 • USG stawów, w tym ramiennego, kolanowego, biodrowego, łokciowego, barkowego i skokowego,
 • USG dłoni, śródręcza i palców oraz nadgarstka,
 • USG stóp,
 • USG mięśni,
 • USG ścięgien, m.in. ścięgna Achillesa,
 • USG tarczycy,
 • USG szyi,
 • USG ślinianek,
 • USG węzłów chłonnych,
 • USG jamy brzusznej,
 • USG miednicy mniejszej,
 • USG układu moczowego,
 • USG nerek,
 • USG prącia,
 • USG jąder,
 • USG piersi,
 • USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych,
 • USG Doppler żył i tętnic kończyn,
 • elastografia SWE wątroby,
 • USG pachwiny,
 • USG spojenia łonowego,
 • USG dzieci, w tym USG głowy niemowląt, przezciemiączkowe, jamy brzusznej czy stawów biodrowych niemowląt,
 • USG nerwów obwodowych,
 • USG tkanek miękkich
 • USG zatok.

W naszej pracowni USG korzystamy z najwyższej klasy sprzętu (aktualnie są to aparaty marki SAMSUNG, najbardziej zaawansowane modele: RS 80 oraz RS 85), który istotnie wpływa na możliwości diagnostyczne.

Do postawienia trafnej diagnozy nie wystarczy jednak samo przeprowadzenie badania - konieczna jest ponadprzeciętna wiedza medyczna lekarza, obejmująca zagadnienia z każdego działu medycyny. Dlatego też w ramach naszej pracowni ultrasonografii współpracujemy z najwyższej klasy specjalistami w dziedzinie radiologii, którzy swoje doświadczenie zdobywali w jednych z najlepszych ośrodków diagnostyki obrazowej na Śląsku i w kraju, m.in. w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, Zakładzie Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach, czy też w Katedrze i Zakładzie Radiologii Lekarskiej i Radiodiagnostyki w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Co wyróżnia diagnostykę ultrasonograficzną Centrum Medycznego Severux?
 • kilkunastu lekarzy radiologów - jedyna taka prywatna pracownia na Śląsku
 • szeroka gama badań ultrasonograficznych, np. układu mięśniowo-szkieletowego, elastografia wątroby, badania przezciemiączkowe, badania dopplerowskie
 • badania ultrasonograficzne dzieci i dorosłych
 • aparatura najwyższej jakości marki Samsung poczynając od najlepszego modelu RS 85
 • szybkie terminy konsultacji (najczęściej w ciągu 1 dnia) i umiarkowane ceny (od 100 zł)

Informacje jak przygotować się do badania USG znajdziesz pod zamieszczonym linkiem.


Badania USG wykonywane są zarówno w placówce w Chorzowie, jak i w Świętochłowicach.

W naszym Centrum w ramach specjalizacji z radiologii przyjmują następujący lekarze:

dr n. med. Jarosław Maczuch

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Asystent w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, członek Samorządu Doktorantów SUM. Sekretarz Sekcji Diagnostyki w Medycynie Sportowej Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Jeden z inicjatorów Śląskiej Konferencji Medyczno-Prawnej. W pracy naukowej i zawodowej interesuje się tematyką diagnostyki w medycynie sportowej.

Przyjmuje pacjentów w gabinetach w Chorzowie i Świętochłowicach.


lek. Jarosław Skupiński

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Specjalista z zakresu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Od roku 2010 asystent w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Wiceprezes Sekcji Diagnostyki w Medycynie Sportowej Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Członek oraz współorganizator konferencji Europejskiego Towarzystwa Radiologii Mięśniowoszkieletowej.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Chorzowie, zarówno dzieci jak i dorosłych.


lek. Patrycja Nowak-Świdergoł

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiada specjalizację z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Zatrudniona na stanowisku asystenta w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr J. Daaba w Piekarach Śląskich. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Świętochłowicach.


lek. Viktorija Kraskovska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Państwowego Uniwersytetu im. P. Stradinia w Rydze, Łotwa. Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Asystent w ORTO klīnika” w Rydze. Ukończyła staż specjalizacyjny w ramach programu ERASMUS+ z radiologii układu mięśniowo-szkieletowego w S.P.W. Szpitalu Chirurgii Urazowej im. Dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, Polska. Wykładowca Śląskiej Szkoły Ultrasonografii im. Z. Wawrzynka.

Przyjmuje pacjentów w gabinetach Chorzowie i Świętochłowicach, zarówno dzieci jak i dorosłych.


lek. Oskar Bożek

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Zatrudniony na stanowisku młodszego asystenta w Zakładzie Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Komisji ds. Młodych Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach.

Przyjmuje pacjentów w gabinetach w Chorzowie i Świętochłowicach.


dr n. med. Karolina Bień

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiada specjalizację z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Zatrudniona na stanowisku asystenta w Katedrze i Zakładzie Radiologii Lekarskiej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pełni funkcję sekretarza w Oddziale Śląskim Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Przyjmuje pacjentów w gabinetach w Chorzowie i Świętochłowicach, zarówno dzieci jak i dorosłych.


lek. Bartosz Kokoszka

Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Obecnie zatrudniony w Zakładzie Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach. Zawodowo związany z Katedrą Radiologii i Medycyny Nuklearnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie Chorzowie.


lek. Anna Krzywda

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2017 r. uzyskała tytuł specjalisty radiologii i diagnostyki obrazowej. W latach 2012-2014 pracowała w Helimed Diagnostic Imaging, gdzie poza pracą na stanowisku radiologa zajmowała się prowadzeniem badań naukowych głównie z zakresu schorzeń neurologicznych tj. SM. W latach 2014-obecnie pracuje w Zagłębiowskim Centrum Onkologii.

Przyjmuje pacjentów w gabinetach w Chorzowie i Świętochłowicach.


dr n. med. Maciej Cebula

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Radiologii i Medycyny Nuklearnej Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach SUM. Autor kilkunastu publikacji i doniesień zjazdowych podejmujących między innymi temat badań elastografii USG.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Świętochłowicach, zarówno dzieci jak i dorosłych.


lek. Tamer Bsoul

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, staż podyplomowy odbył w Szpitalu Miejskim w Zabrzu, obecnie zatrudniony w charakterze Młodszego Asystenta - Lekarza Rezydenta w Katedrze i Zakładzie Radiologii Lekarskiej i Radiodiagnostyki w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Zabrzu. Asystent dydaktyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Świętochłowicach, zarówno dzieci jak i dorosłych.


lek. Iwona Spindel-Samek

Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, po zdanym Państwowym Egzaminie Specjalizacyjnym w zakresie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. W latach 2014-2022 młodszy asystent w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgi Urazowej w Piekarach Śląskich. Aktualnie zatrudniona jako młodszy asystent w Zakładzie Radiologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Przyjmuje pacjentów w gabinetach w Chorzowie i Świętochłowicach.


lek. Łukasz Pawełek

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Lekarz rezydent w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka Szpitalu Klinicznym nr 6 SUM w Katowicach. Asystent dydaktyczny w Katedrze Radiologii i Medycyny Nuklearnej SUM w Katowicach. Specjalizuje się w ultrasonografii pediatrycznej. Wykonuje szeroką paletę badań ultrasonograficznych, w tym badania: jamy brzusznej, szyi, płuc, Doppler, przezciemiączkowe, układu mięśniowo-szkieletowego, kanału kręgowego, śródpiersia i inne. Uczestnik wielu kursów i sympozjów poświęconych diagnostyce ultrasonograficznej.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Świętochłowicach, zarówno dzieci jak i dorosłych.


lek. Martyna Kliś-Ostrowska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w Krakowie. Aktualnie zatrudniona na stanowisku Młodszego Asystenta - Lekarza Rezydenta w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka Szpitalu Klinicznym nr 6 SUM w Katowicach. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Chorzowie, zarówno dzieci jak i dorosłych.


lek. Jakub Kufel

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, obecnie lekarz rezydent w Zakładzie w Zakładzie Radiodiagnostyki, Radiologii Zabiegowej i Medycyny Nuklearnej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego w Katowicach. Doktorant w Szkole Doktorskiej SUM w Katowicach. Asystent badawczo-dydaktyczny w Katedrze Radiologii i Medycyny Nuklearnej Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor licznych publikacji naukowych, szczególnie skoncentrowanych na zastosowaniu sztucznej inteligencji w dziedzinie radiologii. Redaktor kilkunastu monografii naukowych, w tym cyklu naukowych "Innowacje w medycynie - przegląd wybranych technologii XXIw".

Przyjmuje pacjentów od 16 r.ż. w gabinetach w Chorzowie i Świętochłowicach


Publikacje.


Materiały edukacyjne w formie video.

I. Wprowadzenie do diagnostyki ultrasonograficznej autorstwa dra n. med. Macieja Cebuli.

Odcinek 1

Odcinek 2

Odcinek 3

Odcinek 4

Odcinek 5

Odcinek 6

Odcinek 7

Odcinek 8

Zakres usług

 • konsultacja lekarska radiologiczna
 • USG dzieci i dorosłych
 • elastografia wątroby
 • punkcja pod kontrolą USG
 • iniekcja pod kontrolą USG
 • USG doppler
 • pakiet wątrobowy
 • USG płuc dzieci
 • USG szwów czaszkowych

Cennik

konsultacja lekarska radiologiczna200 zł
badanie transferowe USG700 zł
elastografia wątroby300 zł
elastografia z oceną stłuszczenia wątroby Badanie wykonywane w placówce w Świętochłowicach350 zł
iniekcja dostawowa leku StawON ADAMED (konsultacja + preparat)650 zł
iniekcja dostawowa leku CINGAL 88MG/4ML kwas hialuronowy (konsultacja + preparat)900 zł
iniekcja dostawowa leku DUROLANE 60MG/3ML kwas hialuronowy (konsultacja + preparat)950 zł
iniekcja leku pod kontrolą USG200 zł
pakiet kontrolny USG dla kobiet (jama brzuszna, tarczyca, piersi)399 zł
pakiet kontrolny USG dla mężczyzn (jama brzuszna, jądra, tarczyca)399 zł
pakiet USG dla noworodków I (jama brzuszna, bioderka)230 zł
pakiet USG dla noworodków II (przezciemiączkowe, jama brzuszna, bioderka)399 zł
USG doppler250 zł
USG doppler tętnic kończyn dolnych250 zł
USG doppler tętnic kończyny dolnej200 zł
USG doppler tętnic szyjnych i kręgowych250 zł
USG doppler żył kończyny dolnej200 zł
USG doppler żył kończyn dolnych250 zł
USG doppler tętnic trzewnych i układu wrotnego250 zł
USG doppler tętnic nerkowych250 zł
USG dzieci200 zł
USG głowy niemowląt150 zł
USG jąder200 zł
USG jamy brzusznej + elastografia wątroby350 zł
USG jamy brzusznej150 zł
USG miednicy mniejszej150 zł
USG mięśni200 zł
USG mięśniowo-szkieletowe dwie okolice350 zł
USG nadgarstka200 zł
USG nerek200 zł
USG nerwów obwodowych200 zł
USG pachwiny200 zł
USG piersi200 zł
USG powłok brzusznych150 zł
USG prącia200 zł
USG przezciemiączkowe200 zł
USG ręki200 zł
USG ścięgna Achillesa200 zł
USG ścięgna Achillesa x2250 zł
USG ścięgna Achillesa po zabiegu operacyjnym250 zł
USG ścięgna200 zł
USG ślinianek150 zł
USG spojenia łonowego200 zł
USG spojenia łonowego u kobiet w ciąży100 zł
USG śródręcza i palców200 zł
USG stawów biodrowych niemowląt (bioderka)100 zł
USG stawów200 zł
USG stawu biodrowego200 zł
USG stawu barkowego200 zł
USG stawu kolanowego200 zł
USG stawu ramiennego200 zł
USG stawu skokowego200 zł
USG stawu łokciowego200 zł
USG stopy200 zł
USG szyi200 zł
USG tarczycy150 zł
USG tarczycy + elastografia300 zł
USG tkanek miękkich150 zł
USG układu moczowego200 zł
USG węzłów chłonnych150 zł
pakiet wątrobowy (USG jamy brzusznej i miednicy mniejszej, USG doppler układu wrotnego, elastografia wątroby)450 zł
USG płuc dzieci200 zł
USG szwów czaszkowych250 zł
USG zatok (badanie obejmuje analizę zatok obocznych: szczękowe, sitowe przednie oraz czołowe)200 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online