Strona główna / Usługi / Pracownia USG

Pracownia USG

Opis

Na przestrzeni lat diagnostyka ultrasonograficzna stała się dla lekarzy jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o zdrowiu pacjenta. Zadaniem badania USG jest odpowiednie zdiagnozowanie schorzenia, co umożliwi zastosowanie indywidualnie dopasowanej metody leczenia pozwalającej na osiągnięcie najlepszych z możliwych efektów. To zadanie specjalistów radiologii, którzy wykonują badania obrazowe oraz interpretują uzyskane wyniki.

Lekarz radiolog przeprowadza następujące rodzaje badań USG:

 • USG stawów, w tym ramiennego, kolanowego, biodrowego, łokciowego, barkowego i skokowego,
 • USG dłoni, śródręcza i palców oraz nadgarstka,
 • USG stóp,
 • USG mięśni,
 • USG ścięgien, m.in. ścięgna Achillesa,
 • USG tarczycy,
 • USG szyi,
 • USG ślinianek,
 • USG węzłów chłonnych,
 • USG jamy brzusznej,
 • USG miednicy mniejszej,
 • USG układu moczowego,
 • USG nerek,
 • USG prącia,
 • USG jąder,
 • USG piersi,
 • USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych,
 • USG Doppler żył i tętnic kończyn,
 • elastografia SWE wątroby,
 • USG pachwiny,
 • USG spojenia łonowego,
 • USG dzieci, w tym USG głowy niemowląt, przezciemiączkowe, jamy brzusznej czy stawów biodrowych niemowląt,
 • USG nerwów obwodowych,
 • USG tkanek miękkich.

W naszej pracowni USG korzystamy z najwyższej klasy sprzętu, który istotnie wpływa na możliwości diagnostyczne. Do postawienia trafnej diagnozy nie wystarczy jednak samo przeprowadzenie badania - konieczna jest ponadprzeciętna wiedza medyczna lekarza, obejmująca zagadnienia z każdego działu medycyny. Dlatego też w ramach naszej pracowni ultrasonografii współpracujemy z najwyższej klasy specjalistami w dziedzinie radiologii, którzy swoje doświadczenie zdobywali w jednych z najlepszych ośrodków diagnostyki obrazowej na Śląsku i w kraju, m.in. w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, Zakładzie Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach, czy też w Katedrze i Zakładzie Radiologii Lekarskiej i Radiodiagnostyki w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Co wyróżnia diagnostykę ultrasonograficzną Centrum Medycznego Severux?
 • kilkunastu lekarzy radiologów - jedyna taka prywatna pracownia na Śląsku,
 • szeroka gama badań ultrasonograficznych, np. układu mięśniowo-szkieletowego, elastografia wątroby, badania przezciemiączkowe, badania dopplerowskie,
 • badania ultrasonograficzne dzieci i dorosłych,
 • aparatura najwyższej jakości marki Samsung poczynając od najlepszego modelu RS 85,
 • szybkie terminy konsultacji (najczęściej w ciągu 1 dnia) i umiarkowane ceny (od 100 zł).

Informacje jak przygotować się do badania USG znajdziesz pod zamieszczonym linkiem.

W naszym Centrum w ramach specjalizacji z radiologii przyjmują następujący lekarze:

lek. Jarosław Maczuch

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Asystent w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, członek Samorządu Doktorantów SUM. Sekretarz Sekcji Diagnostyki w Medycynie Sportowej Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Jeden z inicjatorów Śląskiej Konferencji Medyczno-Prawnej. W pracy naukowej i zawodowej interesuje się tematyką diagnostyki w medycynie sportowej.

lek. Jarosław Skupiński

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Specjalista z zakresu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Od roku 2010 asystent w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgi Urazowej w Piekarach Śląskich. Wiceprezes Sekcji Diagnostyki w Medycynie Sportowej Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Członek oraz współorganizator konferencji Europejskiego Towarzystwa Radiologii Mięśniowoszkieletowej.

lek. Patrycja Nowak

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiada specjalizację z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Zatrudniona na stanowisku asystenta w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr J. Daaba w Piekarach Śląskich. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

lek. Viktorija Kraskovska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Państwowego Uniwersytetu im. P. Stradinia w Rydze, Łotwa. Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Asystent w ORTO klīnika” w Rydze. Ukończyła staż specjalizacyjny w ramach programu ERASMUS+ z radiologii układu mięśniowo-szkieletowego w S.P.W. Szpitalu Chirurgii Urazowej im. Dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, Polska. Wykładowca Śląskiej Szkoły Ultrasonografii im. Z. Wawrzynka.

lek. Monika Szmyd

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ukończyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Zabiegowej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiada doświadczenie w diagnostyce obrazowej dzieci i dorosłych.

lek. Oskar Bożek

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie kończy kurs specjalizacyjny z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Zatrudniony na stanowisku młodszego asystenta w Zakładzie Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Komisji ds. Młodych Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach.

dr n. med. Karolina Bień

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiada specjalizację z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Zatrudniona na stanowisku asystenta w Katedrze i Zakładzie Radiologii Lekarskiej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pełni funkcję sekretarza w Oddziale Śląskim Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

lek. Bartosz Kokoszka

Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie ostatnich lat specjalizacji z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej w Zakładzie Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach. Zawodowo związany z Katedrą Radiologii i Medycyny Nuklearnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

lek. Marek Syguda

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Rezydent z dziedziny radiologii i diagnostyki obrazowej. Młodszy asystent w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, Członek ESSR. W pracy zawodowej interesuje się tematyką diagnostyki układu mięśniowo-szkieletowego.

lek. Krzysztof Nocoń

Absolwent Wydziału Lekarskiego z Oddziałem lekarsko-dentystycznym w Zabrzu. Swoje doświadczenie w zakresie ultrasonografii zdobywał w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, w ramach poradni chirurga ogólnego w swoim rodzinnym Knurowie oraz w SP Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, gdzie obecnie pracuje na stanowisku młodszego asystenta w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Zajmuje się w głównej mierze zagadnieniami z zakresu diagnostyki radiologicznej chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

lek. Anna Krzywda

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2017 r. uzyskałam tytuł specjalisty radiologii i diagnostyki obrazowej. W latach 2012-2014 pracowałam w Helimed Diagnostic Imaging, gdzie poza pracą na stanowisku radiologa zajmowałam się prowadzeniem badań naukowych głównie z zakresu schorzeń neurologicznych tj. SM. W latach 2014-obecnie pracuję w Zagłębiowskim Centrum Onkologii.

lek. Małgorzata Piotrowicz

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Posiada specjalizację z radiologii i diagnostyki obrazowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Katedrze i Zakładzie Radiologii Lekarskiej i Radiodiagnostyki w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie zatrudniona w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

dr n. med. Maciej Cebula

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Radiologii i Medycyny Nuklearnej Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach SUM. Autor kilkunastu publikacji i doniesień zjazdowych podejmujących między innymi temat badań elastografii USG.

 

Zakres usług

 • konsultacja lekarska radiologiczna
 • USG dzieci i dorosłych
 • elastografia wątroby
 • punkcja pod kontrolą USG
 • iniekcja pod kontrolą USG
 • USG doppler
 • pakiet wątrobowy

Cennik

konsultacja lekarska radiologiczna200 zł
badanie transferowe USG700 zł
elastografia wątroby250 zł
iniekcja dostawowa leku StawON ADAMED (konsultacja + preparat)650 zł
iniekcja dostawowa leku CINGAL 88MG/4ML kwas hialuronowy (konsultacja + preparat)850 zł
iniekcja dostawowa leku DUROLANE 60MG/3ML kwas hialuronowy (konsultacja + preparat)950 zł
iniekcja leku pod kontrolą USG200 zł
pakiet kontrolny USG dla kobiet (jama brzuszna, tarczyca, piersi)399 zł
pakiet kontrolny USG dla mężczyzn (jama brzuszna, jądra, tarczyca)399 zł
pakiet USG dla noworodków I (jama brzuszna, bioderka)230 zł
pakiet USG dla noworodków II (przezciemiączkowe, jama brzuszna, bioderka)399 zł
USG doppler200 zł
USG doppler tętnic kończyn dolnych200 zł
USG doppler tętnic kończyny dolnej150 zł
USG doppler tętnic szyjnych i kręgowych200 zł
USG doppler żył kończyny dolnej150 zł
USG doppler żył kończyn dolnych200 zł
USG doppler tętnic trzewnych i układu wrotnego200 zł
USG doppler tętnic nerkowych200 zł
USG dzieci150 zł
USG głowy niemowląt150 zł
USG jąder200 zł
USG jamy brzusznej + elastografia wątroby300 zł
USG jamy brzusznej150 zł
USG jamy brzusznej i miednicy mniejszej200 zł
USG miednicy mniejszej200 zł
USG mięśni200 zł
USG mięśniowo-szkieletowe dwie okolice350 zł
USG nadgarstka200 zł
USG nerek200 zł
USG nerwów obwodowych200 zł
USG pachwiny200 zł
USG piersi200 zł
USG piersi + elastografia350 zł
USG powłok brzusznych150 zł
USG prącia200 zł
USG przezciemiączkowe200 zł
USG ręki200 zł
USG ścięgna Achillesa200 zł
USG ścięgna Achillesa x2250 zł
USG ścięgna Achillesa po zabiegu operacyjnym250 zł
USG ścięgna200 zł
USG ślinianek150 zł
USG spojenia łonowego200 zł
USG spojenia łonowego u kobiet w ciąży100 zł
USG śródręcza i palców200 zł
USG stawów biodrowych niemowląt (bioderka)100 zł
USG stawów200 zł
USG stawu biodrowego200 zł
USG stawu barkowego200 zł
USG stawu kolanowego200 zł
USG stawu ramiennego200 zł
USG stawu skokowego200 zł
USG stawu łokciowego200 zł
USG stopy200 zł
USG szyi200 zł
USG tarczycy150 zł
USG tarczycy + elastografia250 zł
USG tkanek miękkich150 zł
USG układu moczowego200 zł
USG węzłów chłonnych150 zł
pakiet wątrobowy (USG jamy brzusznej i miednicy mniejszej, USG doppler układu wrotnego, elastografia wątroby)399zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online