Strona główna / Usługi / Poradnia leczenia bólu

Poradnia leczenia bólu

Opis

Ze wszystkich rzeczy, których można życzyć drugiemu człowiekowi, najbardziej pożądane jest długie życie w zdrowiu i szczęściu. Kiedy jednak pojawia się choroba, jedną z pierwszych myśli pacjenta jest przejście jej bezboleśnie. Niestety, nie zawsze to życzenie zostaje spełnione. Ludzkość posiadła ogromną wiedzę na temat uśmierzania bólu, a jednak każdy prędzej czy później go doświadcza. Dokuczliwe boleści stają się jeszcze bardziej nieznośne, gdy nie potrafimy znaleźć sposobu na złagodzenie ich. Całe szczęście, że istnieją ludzie, którzy się w tym specjalizują!

Poradnie leczenia bólu coraz bardziej zyskują na popularności. Ma to związek z ich skutecznością. Choć liczba chorób i ludzkich nieszczęść jest coraz większa, specjaliści dają nadzieję na ulgę pacjentom z przewlekłym, chronicznym bólem. Poradnia naszego Centrum skierowana jest głównie do osób cierpiących na choroby zwyrodnieniowe, leczących się reumatologicznie i onkologicznie. Celem wizyt jest diagnostyka oraz ustalenie dokładnego programu leczenia. Na wizytę należy zabrać całą dokumentację medyczną oraz przygotować listę zażywanych leków. Ważnym aspektem leczenia jest działanie wielokierunkowe: oddziaływanie na bodziec bólowy różnymi formami terapii a także holistyczne podejście do pacjenta, czyli skupienie się nie tylko na obszarze bólu, ale całym organizmie i potencjalnych powiązaniach innych okolic anatomicznych z istniejącym problemem.

Ból jest definiowany przez Międzynarodowe Towarzystwo Badania Bólu jako nieprzyjemne doznanie czuciowe i emocjonalne związane z rzeczywistym lub potencjalnym uszkodzeniem tkanek lub opisywane w kategoriach takiego uszkodzenia. Wielu pacjentów czuje się niezrozumianych przez otoczenie, dlatego wsparcie odpowiedniej poradni zdaje się być konieczne przy długotrwałych dolegliwościach. Dodatkowo, zwalczenie bólu może zapobiec innym symptomom mogącym pojawić się w jego następstwie, takim jak ataki paniki, nudności czy zaburzenia na tle psychicznym.


Poradnia leczenia bólu zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem dolegliwości takich jak: 

 • ból reumatoidalny,
 • polineuropatia (niedokrwienna, cukrzycowa),
 • przetrwały ból pourazowy,
 • ból stawów kończyn górnych i dolnych,
 • neuralgia podpotyliczna,
 • dyskopatia,
 • ból wynikający ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa,
 • ból związany z chorobą Parkinsona,
 • ból w przebiegu choroby Alzheimera,
 • migrenowe bóle głowy,
 • ból ośrodkowy związany ze stwardnieniem rozsianym (SM),
 • neuralgia i polineuropatia popółpaśćcowa.

Jakie metody stosowane są w naszej poradni? Oprócz dobrze dobranej farmakoterapii, ważnym punktem w naszej ofercie są blokady punktów spustowych, czyli bolesnych punktów tkanki mięśniowo-powięziowej. Mogą znajdować się zarówno w miejscu występowania bólu jak i w innej części ciała, promieniując do „źródła” bólu, czyli miejsca, w którym odczuwamy dolegliwości. Często wykonanie kilku iniekcji pozwala na ograniczenie farmakoterapii i przynosi długotrwałą ulgę. Kolejnym sposobem leczenia są blokady dostawowe, czyli wstrzyknięcie środka znieczulającego i często przeciwzapalnego bezpośrednio do jamy stawu.

Warto pamiętać, że poradnia leczenia bólu to miejsce dedykowane dla wszystkich obolałych pacjentów, niezależnie od tego, czy stosowali już jakieś metody uśmierzania bólu czy nie. Nawet jeśli dotychczasowe sposoby zawiodły, nie należy załamywać rąk! Serdecznie zapraszamy.


lek. Aleksandra Dziuk

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu „Medycyny Bólu” Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła – „Podstawowy Kurs Akupunktury”- Mazowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Akupunktury oraz kurs – „Podstawy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej”. Od 2004 roku członek Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Świętochłowicach.

Zakres usług

 • konsultacja - leczenie bólu
 • blokada punktów spustowych
 • akupunktura

Cennik

konsultacja - leczenie bólu200 zł
blokada punktów spustowych200 zł
akupunktura (pierwsza wizyta)200 zł
akupunktura (kolejna wizyta)150 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510 809 408
Rejestracja Online