Strona główna / Usługi / Ortopedia

Ortopedia

Opis

Ortopedia obejmuje diagnozowanie i leczenie chorób bądź urazów narządu ruchu. Podłożem tych dolegliwości mogą być zaburzenia funkcjonowania układu szkieletowego, więzadeł, stawów, mięśni, ścięgien czy nerwów. Lekarz ortopeda zajmuje się nie tylko terapią ale także profilaktyką schorzeń narządu ruchu, zwłaszcza u dzieci.

W kręgu zainteresowań ortopedów leżą wady postawy, zmiany zwyrodnieniowe, wszelkiego rodzaju stany zapalne, zakażenia kości lub stawów, uszkodzenia nerwów obwodowych, choroby nowotworowe występujące w obrębie narządu ruchu, schorzenia układu mięśniowego, choroby metaboliczne czy uwarunkowane genetycznie. Z ortopedią ściśle powiązana jest traumatologia (chirurgia urazowa), która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem, w tym również operacyjnym, wszelkiego rodzaju urazów: złamań, skręceń oraz zwichnięć kości, stawów, więzadeł i ścięgien.

Do lekarza ortopedy warto zapisać się nie tylko w nagłych przypadkach uszkodzenia narządu ruchu czy po przebytych urazach. Wskazaniem do konsultacji są wszelkiego rodzaju bóle kostno-stawowe, obrzęki, bóle mięśni i ścięgien oraz "strzelanie" stawów.

Jedną z gałęzi tego działu medycyny jest ortopedia dziecięca. Lekarze tej specjalizacji leczą choroby narządu ruchu dzieci, głównie koncentrując się na wadach postawy i dysfunkcjach anatomicznych opóźniających rozwój ruchowy dziecka. Należy do nich dysplazja stawów biodrowych, płaskostopie, kolana szpotawe, kolana koślawe, skolioza, kręcz karku, kifoza czy lordoza.

Jakie choroby leczy ortopeda?

 • choroby kręgosłupa (m.in. zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, dyskopatie, przepuklinę dyskową, stenozę kanału kręgowego),
 • wady postawy (takie jak skolioza, kifoza, lordoza, płaskostopie, stopa szpotawa, paluch koślawy),
 • zmiany przeciążeniowe (w tym zapalenie kaletki przedrzepkowej, łokieć tenisisty, zespół mięśnia nadgrzebieniowego, ostroga piętowa, zespół cieśni kanału nadgarstka),
 • choroba Dupuytrena,
 • jałowe martwice kości (np. choroba Kienbocka),
 • choroby biodra (m.in. jałowa martwica głowy kości udowej, choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego),
 • nowotwory kości,
 • choroby zapalne kości i stawów,
 • urazy (złamania, zwichnięcia, skręcenia, m.in. złamania i zwichnięcia kości skokowej, niestabilność rzepki, uszkodzenia łąkotek),
 • wady wrodzone (np. kręcz szyi, wrodzona dysplazja stawu biodrowego).

W naszym Centrum w ramach specjalizacji z ortopedii przyjmują następujący lekarze:

lek. Szymon Szymański

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Wydziału Lekarskiego w Katowicach (2007). Od początku pracy zawodowej (2008) związany z Wojewódzkim Szpitalem Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Starszy asystent na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym z Pododdziałem Artroskopii i Chirurgii Kolana.

dr n. med. Jacek Matysiakiewicz

Specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ukierunkowaniem na leczenie nowotworów kostnych i patologii kostno-stawowych. Obecnie starszy asystent na oddziale Leczenia Nowotworów Kostnych i Patologii Kostno-Stawowej w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. dra Janusza Daaba w Piekarach Śląskich.

lek. Dominik Dziadecki

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Po zakończonym stażu podyplomowym, od listopada 2003 roku pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Od czasu uzyskania tytułu specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu w roku 2010, zajmuje się ortopedią dziecięcą. Swoją wiedzę i umiejętności stara się doskonalić poprzez udział w sympozjach naukowych.

lek. Maciej Pietryga

Jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu ukierunkowanym na leczenie schorzeń kręgosłupa. Na co dzień pracuje w Klinicznym Oddziale Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, gdzie leczy operacyjnie schorzenia kręgosłupa takie jak: złamania kręgosłupa, dyskopatie i przepukliny jądra miażdżystego, nowotwory kręgosłupa, kręgozmyki, stenozy, zmiany zwyrodnieniowe.

Zakres usług

 • konsultacja ortopedyczna
 • iniekcja
 • konsultacja ortopedyczna + iniekcja dostawowa
 • punkcja
 • usunięcie szwów

Cennik

konsultacja ortopedyczna dr S. Szymański200 zł
konsultacja ortopedyczna dr M. Pietryga250 zł
konsultacja ortopedyczna (pierwsza wizyta) dr M. Matysiakiewicz200 zł
konsultacja ortopedyczna (kolejna wizyta) dr M. Matysiakiewicz150 zł
konsultacja z zakresu ortopedii dziecięcej (pierwsza wizyta) dr D. Dziadecki200 zł
konsultacja z zakresu ortopedii dziecięcej (kolejna wizyta) dr D. Dziadecki150 zł
konsultacja ortopedyczna + iniekcja dostawowa350 zł
konsultacja ortopedyczna + punkcja stawowa250 zł
konsultacja ortopedyczna + usunięcie szwów250 zł
iniekcja dostawowa leku StawON ADAMED (konsultacja + preparat)650 zł
iniekcja dostawowa leku DUROLANE 60MG/3ML kwas hialuronowy (konsultacja + preparat)950 zł
iniekcja dostawowa leku CINGAL 88MG/4ML kwas hialuronowy (konsultacja + preparat)850 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online