Strona główna / Usługi / Neurologia

Neurologia

Opis

Neurologia zajmuje się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego, czyli mózgu, rdzenia kręgowego oraz połączeń między nimi a innymi organami i mięśniami. Neurolog bada czynności układu nerwowego obserwując reakcje ciała pacjenta na bodźce zewnętrzne i analizując badania obrazowe, takie jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa. Lekarz ten pomocny jest również w badaniu przyczyn oraz leczeniu bólów głowy i innych nieprawidłowości, których źródło tkwi w mózgu.

Neurolog zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem następujących dolegliwości:

 • osłabienie, kurcze i drżenie mięśni,
 • zaburzenia czucia,
 • problemy z pamięcią,
 • zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej,
 • szumy uszne,
 • zawroty głowy,
 • problemy ze snem,
 • utraty przytomności, omdlenia,
 • nieprawidłowa praca zwieraczy.

Do specjalisty neurologii można również udać się z bólami kręgosłupa, ponieważ nierzadko wiążą się one z uciskiem na nerwy. Neurolog leczy też wszelkie choroby mózgu i rdzenia kręgowego, a także połączonych z nimi struktur, w tym guzy mózgu, zapalenie opon mózgowych lub rdzenia, stwardnienie rozsiane, padaczkę, pląsawicę Huntingtona, chorobę Parkinsona, udar mózgu czy nerwicę. Do jednych z częstszych powodów wizyt w gabinecie neurologicznym należą bóle głowy i migreny.

W celu postawienia trafnej diagnozy, neurolog kieruje pacjenta do pracowni specjalistycznych na wykonanie różnych badań. W gabinecie natomiast może przeprowadzić USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych oraz USG Doppler przezczaszkowy. Te badania są podstawą oceny stanu tętnic zewnątrz i wewnątrzczaszkowych doprowadzających krew do mózgu. Wczesne wykrycie niedrożności w naczyniach krwionośnych może zapobiec udarowi mózgu.

Konsultacje neurologiczne dostępne są zarówno w Chorzowie, jak i Świętochłowicach.

W naszym Centrum w ramach specjalizacji z neurologii przyjmują następujący lekarze:

lek. Aleksandra Miziniak-Chmielewska

Ukończyła kierunek lekarski na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Posiada specjalizację z zakresu neurologii. Pracuje na Oddziale Neurologicznym z Pododdziałem Udarowym Wielospecjalistycznego Szpitala im. dr B. Hagera w Tarnowskich Górach. Wiedzę i umiejętności zawdzięcza wieloletniej praktyce w lecznictwie szpitalnym i ambulatoryjnym.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Chorzowie.


lek. Karolina Gramsz-Drzewiecka 

Absolwentka Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie kończy kurs specjalizacyjny w dziedzinie neurologii. Zatrudniona na stanowisku młodszego asystenta w Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Uczestnik licznych kursów i staży z zakresu neurologii.

Przyjmuje pacjentów w gabinetach w Chorzowie i Świętochłowicach.


lek. Karolina Salamon

Absolwentka Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie specjalizacji w dziedzinie neurologii. Zatrudniona na stanowisku młodszego asystenta w Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Uczestnik licznych kursów i staży z zakresu neurologii.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Świętochłowicach.


lek. Maciej Olszewski 

Absolwent Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie na kierunku Fizjoterapia. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu. Obecnie pracuje jako młodszy asystent w Śląskim Uniwersytecie Medycznym i jest zatrudniony na etacie rezydenckim w Klinice Neurologii Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu.  Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Uczestnik wielu kursów, warsztatów i sympozjów oraz autor publikacji z zakresu medycyny.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Świętochłowicach.


lek. Aleksandra Cyzowska

Absolwentka wydziału lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalista z zakresu neurologii z ukierunkowaniem na diagnostykę oraz kompleksowe leczenie zespołów bólowych kręgosłupa, bólów i zawrotów głowy, stanów po udarze mózgu oraz zaburzeń snu. Posiada certyfikat uprawniający do interpretacji badań polisomnograficznych, badań dopplerowskich tętnic szyjnych, elektroneurografii, certyfikaty w zakresie badań EDSS, SDMT, C-SSRS, PASAT, 9HPT, 12FWT, GCP.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Chorzowie.


Publikacje

Zakres usług

 • konsultacja neurologiczna
 • USG doppler przezczaszkowy
 • USG doppler tętnic szyjnych
 • leczenie migreny przewlekłej za pomocą toksyny botulinowej
 • domowa konsultacja neurologiczna

Cennik

konsultacja neurologiczna lek. A. Cyzowska, lek. M. Olszewski200 zł
konsultacja neurologiczna lek. K. Gramsz-Drzewiecka250 zł
konsultacja neurologiczna lek. K. Salamon170 zł
konsultacja neurologiczna (pierwsza wizyta) lek. A. Miziniak-Chmielewska250 zł
konsultacja neurologiczna (kolejna wizyta) lek. A. Miziniak-Chmielewska200 zł
konsultacja neurologiczna + USG Doppler tętnic szyjnych lek. K. Gramsz-Drzewiecka,350 zł
konsultacja neurologiczna + USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych lek. M. Olszewski300 zł
konsultacja neurologiczna (pierwsza wizyta) + USG Doppler tętnic szyjnych lek. A. Miziniak-Chmielewska330 zł
konsultacja neurologiczna (pierwsza wizyta) + USG Doppler przezczaszkowy lek. A. Miziniak-Chmielewska330 zł
konsultacja neurologiczna (pierwsza wizyta) + USG Doppler przezczaszkowy + tętnic szyjnych lek. A. Miziniak-Chmielewska400 zł
konsultacja neurologiczna (kolejna wizyta) + USG Doppler tętnic szyjnych lek. A. Miziniak-Chmielewska280 zł
konsultacja neurologiczna (kolejna wizyta) + USG Doppler przezczaszkowy lek. A. Miziniak-Chmielewska280 zł
konsultacja neurologiczna (kolejna wizyta) + USG Doppler przezczaszkowy + tętnic szyjnych lek. A. Miziniak-Chmielewska350 zł
USG Doppler przezczaszkowy + tętnic szyjnych lek. A. Miziniak-Chmielewska250 zł
USG Doppler przezczaszkowy lek. A. Miziniak-Chmielewska150 zł
USG Doppler tętnic szyjnych lek. A. Miziniak-Chmielewska150 zł
leczenie migreny przewlekłej za pomocą toksyny botulinowej lek. A. Miziniak-Chmielewska (podanie toksyny botulinowej musi zostać poprzedzone konsultacją neurologiczną i ustaleniem kolejnego terminu na ewentualne podanie botoksu)2100 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online