Strona główna / Usługi / Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Opis

Wieczna młodość to temat wielu badań i doświadczeń przeprowadzanych przez ludzi na całym świecie już od czasów starożytnych. Te działania, które przyniosły oczekiwane rezultaty i nie poniosły za sobą poważnych skutków ubocznych, ukształtowały takie działy medycyny jak dermatologia i medycyna estetyczna. Profilaktyka przeciwstarzeniowa i leczenie zmian związanych z upływem czasu to zagadnienia interesujące kobiety i mężczyzn w różnym wieku, dzięki czemu wszelkie zabiegi upiększające bardzo zyskały na popularności.

Specjaliści medycyny estetycznej zapewniają wszechstronną opiekę oraz pielęgnację zdrowia i urody, a także edukację w tym zakresie. Ich wsparcie i stosowane techniki mogą skutecznie zwalczyć kompleksy pacjenta, wynikające z defektów skóry twarzy i ciała oraz deformacji chorobowych czy powypadkowych. Podczas konsultacji lekarz doradzi, która metoda będzie najbardziej optymalna.

Przeprowadzane zabiegi są nieinwazyjne lub małoinwazyjne i odbywają się przy znieczuleniu miejscowym. Ich głównym założeniem jest pobudzenie tkanek do samoregeneracji, ingerując w głębsze warstwy skóry. Dzięki wszechstronnej medycznej wiedzy oraz znajomości zagadnień obejmujących kosmetologię i dermatologię, zabiegi przeprowadzane przez lekarzy medycyny estetycznej są bezpieczne.

W skład podstawowych usług specjalistów medycyny estetycznej wchodzi:

 • poprawienie owalu twarzy,
 • wypełnianie zmarszczek i bruzd,
 • modelowanie ust,
 • ujędrnianie skóry,
 • redukcja cieni pod oczami,
 • usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej,
 • niwelacja cellulitu i rozstępów,
 • usuwanie blizn potrądzikowych,
 • wyrównanie kolorytu skóry.

Powyższe zabiegi wykonuje się z zastosowaniem substancji takich jak toksyna botulinowa (botox), kwas hialuronowy czy peelingi medyczne. Do innych popularnych technik należą: mezoterapia, lipoliza iniekcyjna czy zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących.

Bardzo skuteczną i nieinwazyjną metodą jest SonoQueen, nazywane królową liftingu. To najnowszej generacji urządzenie pobudza najgłębsze warstwy skóry do produkcji kolagenu, a co za tym idzie, poprawienia napięcia skóry. Wykorzystuje technologię skupionych fal ultradźwiękowych w punktowym obszarze, czyli HIFU. Skutecznie usuwa kurze łapki, zmarszczki palacza, ujędrnia skórę dekoltu, brzucha czy ud.

Konsultacje medycyny estetycznej udzielane są w placówce w Chorzowie.

W naszym Centrum w ramach specjalizacji z medycyny estetycznej przyjmują następujący lekarze:

lek. dent. Marlena Blukacz

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Dyplom uzyskała w 2018 roku. Magister kosmetologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2020 roku ukończyła studia podyplomowe z medycyny estetycznej dla lekarzy na SWSM w Katowicach. Swoją wiedzę i umiejętności poszerza na licznych kursach z zakresu stomatologii i medycyny estetycznej.

lek. dent. Marlena Biel

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Swoją wiedzę stale poszerza biorąc udział w kursach i szkoleniach. Pracowała również jako asystent dydaktyczny w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

lek. Elżbieta Wawrzynek

Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie, specjalista z zakresu medycyny estetycznej.

lek. Jakub Roszewski

Absolwent Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwerystetu Medycznego w Łodzi oraz studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. W stomatologii kieruje się holistycznym podejściem do pacjenta. Pracuje w powiększeniu, co gwarantuje dokładność wykonywanych zabiegów. Wykonuje również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Zakres usług

 • konsultacja lekarska z zakresu medycyny estetycznej
 • toksyna botulinowa (Zmarszczki można znacznie spłycić za pomocą toksyny botulinowej, zwanej botoxem. Jej działanie polega na blokowaniu połączeń między zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami, co powoduje, że mięśnie ulegają rozluźnieniu, dzięki czemu zmarszczki rozprostowują się. Zabieg z wykorzystaniem botoxu nie ogranicza ruchów mimicznych, natomiast pomaga w naturalny sposób złagodzić wyraz twarzy. Nie wymaga specjalnych przygotowań, trwa zaledwie parę minut i polega na podaniu kilku płytkich wstrzyknięć. Botox doskonale sprawdza się w korekcji kącików ust i linii żuchwy oraz umożliwia pozbycie się lub znaczne spłycenie: zmarszczek wokół oczu „kurze łapki”, zmarszczek na czole oraz pomiędzy brwiami „lwie bruzdy”, zmarszczek wokół ust „zmarszczki palacza”, zmarszczek dolnej części twarzy „bruzdy marionetki”. Cena zależny od zużytej ilości produktu.)
 • wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (dolina łez, drobne zmarszczki, redukcja kurzych łapek, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, lifting konturów twarzy, modelowanie podbródka, modelowanie policzków, modelowanie nosa)
 • mezoterapia (Regeneracja skóry twarzy i szyi, ujędrnianie skóry, regeneracja skóry łokci i kolan, redukcja rozstępów. Efekty zabiegu: długotrwałe nawilżenia i rozświetlenie skóry, poprawa gęstości tkanki, widoczna poprawa napięcia skóry twarzy, widoczny efekt uniesienia owalu.)
 • peelinigi (Peeling medyczny to nieinwazyjny zabieg lekarski polegający na złuszczaniu zrogowaciałej warstwy naskórka. Jego efektem jest poprawa wyglądu skóry, redukcja zmian chorobowych oraz ich następstw. Dzięki peelingom możemy zmniejszyć widoczność przebarwień i blizn, wygładzić, ujędrnić oraz zregenerować skórę.)
 • lipoliza iniekcyjna (Lipoliza iniekcyjna to innowacyjna metoda pozbywania się tłuszczu z wybranych partii ciała. Polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny do określonej partii ciała, co prowadzi do redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej.)
 • sonoqueen (Bezoperacyjny lifting twarzy i ciała wykonywany jest za pomocą SonoQueen – urządzenia najnowszej generacji, które wykorzystuje technologię HIFU (skupionych fal ultradźwiękowych w punktowym obszarze). Technologia ta stosowana jest w medycynie od lat, obecnie święci swoje tryumfy również w dziedzinie medycyny estetycznej. Innowacyjna metoda liftingu bezoperacyjnego SonoQueen pobudza skórę do pracy nawet w jej najgłębszych warstwach. Dzięki temu skóra produkuje więcej kolagenu, którego z czasem w skórze jest coraz mniej. Rezultatem zabiegu jest trwały efekt napiętej skóry.). Oferujemy atrakcyjne rabaty: przy 5 okolicach 40% rabatu, przy 4 okolicach 30% rabatu, przy 3 okolicach 20% rabatu, przy 2 okolicach 10% rabatu

Cennik

dr Elżbieta Wawrzynek
konsultacja lekarska z zakresu medycyny estetycznej200 zł
toksyna botulinowa (botox) - jedna okolica600 zł
toksyna botulinowa (botox) - dwie okolice1200 zł
toksyna botulinowa (botox) - trzy okolice1500 zł
wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym 1 ml1200 zł
wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym 2 ml2000 zł
wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym 3 ml2800 zł
wypełnianie ust800 zł
mezoterapia 1 ml500 zł
mezoterapia 2,5 ml900 zł
peeling powierzchowny300 zł
peeling średnigłeboki400 zł
peeling głęboki500 zł
lipoliza iniekcyjna - okolica bryczesów i ud1200 zł
lipoliza iniekcyjna - okolica brzucha1000 zł
lipoliza inikecyjna - okolica pleców600 zł
lipoliza inikecyjna - okolica kolan600 zł
lipoliza iniekcyjna - podbródek300 zł
sonoqueen czoło2000 zł
sonoqueen dekolt4000 zł
sonoqueen górna powieka1000 zł
sonoqueen dolna powieka1000 zł
sonoqueen kurze łapki1000 zł
sonoqueen linia żuchwy3500 zł
sonoqueen okolice czoła i oczu4000 zł
sonoqueen skóra brzucha boki4000 zł
sonoqueen skóra nad kolanami3000 zł
sonoqueen skóra środkowej okolicy brzucha5000 zł
sonoqueen szyja3000 zł
sonoqueen uniesienie policzków3000 zł
sonoqueen skóra wewnętrznej strony ramion4000 zł
sonoqueen wewnętrznej strony ud5000 zł
sonoqueen zmarszczki palacza1500 zł
leczenie nadpotliwości pach, dłoni, stóp za pomocą toksyny botulinowej2000 zł
------------------------------------------------
dr Marlena Blukacz, dr Marlena Biel
baby botox250 zł
konsultacja lekarska z zakresu medycyny estetycznej150 zł
leczenie nadpotliwości pach, dłoni, stóp za pomocą toksyny botulinowej1500 zł
lipoliza iniekcyjna inna okolicacena ustalana indywidualnie
lipoliza iniekcyjna podbródek300 zł
mezoterapia igłowa okolicy oczuod 200 zł
mezoterapia igłowa rozstępy750 zł
mezoterapia igłowa twarz, szyja, dekolt 5 mlod 500 zł
mezoterapia igłowa cellulit850 zł
meztoerapia igłowa skóra głowy, PRP, Dr. Cyj600-600 zł
osocze bogatopłytkowe (PRP) 4ml600 zł
osocze bogatopłytkowe (PRP) 8ml1000 zł
peeling chemiczny300 zł
toksyna botulinowa (Azzalure) 1 okolica500 zł
toksyna botulinowa (Azzalure) 2 okolice800 zł
toksyna botulinowa (Azzalure) 3 okolice1000 zł
wypełnianie ust800 zł
wypełnianie zmarszczek 1 ml (cena zależy od rodzaju preparatu)700- 1000 zł
wypełnianie zmarszczek 2 ml (cena zależy od rodzaju preparatu)1300-1900 zł
zabieg mikronakłuwania twarzy z odpowiednim mezokoktajlem400 zł
zabieg mikronakłuwania twarzy, szyi, dekoltu z odpowiednim mezokoktajlem600 zł
------------------------------------------------
dr Jakub Roszewski
konsultacja lekarska z zakresu medycyny estetycznej150 zł
leczenie nadpotliwości pach za pomocą toksyny botulinowej1500 zł
lipoliza iniekcyjnaod 300 zł
mezoterapia igłowa okolicy oczuod 300 zł
mezoterapia igłowa rozstępy750 zł
mezoterapia igłowa twarz, szyja, dekolt 5mlod 500 zł
mezoterapia igłowa tropokolagen 2 ml300 zł
toksyna botulinowa 1 okolica400 zł
toksyna botulinowa 2 okolice700 zł
toksyna botulinowa 3 okolice950 zł
wypełnianie ust800 zł
wypełnianie zmarszczek 1 ml (cena zależy od rodzaju preparatu)700-1000 zł
wypełnianie zmarszczek 2 ml (cena zależy od rodzaju preparatu)1300-1900 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

tel. 510809408
Rejestracja Online