Strona główna / Usługi / Kardiologia

Kardiologia

Opis

Kardiologia skupia się na chorobach układu krążenia, czyli serca i naczyń krwionośnych. Specjaliści badają zarówno wrodzone jak i nabyte schorzenia sercowo-naczyniowe. Wspierają również chorych podczas rehabilitacji.

Niestety, choroby sercowo-naczyniowe w dalszym ciągu są jednymi z częstszych przyczyn zgonów. To bardzo ważne, by nie bagatelizować żadnych objawów chorobowych. Do kardiologa można udać się z zawrotami głowy, omdleniami, dusznościami, bólem w klatce piersiowej czy kołataniem serca. We współpracy z innymi specjalistami, kardiolodzy zalecają odpowiednie leczenie i w razie konieczności ustalają optymalne techniki operacyjne.

Podczas wizyty w gabinecie lekarz przeprowadza dokładną analizę stanu zdrowia chorego, w skład w której wchodzi zebranie wywiadu, osłuchanie pacjenta, pomiar ciśnienia, wykonanie UKG (ECHO serca) i EKG. Specjalista może zalecić też odbycie 24-godzinnego badania monitorującego pracę serca (holter EKG) oraz ciśnienia tętniczego (holter ciśnieniowy). Analiza odbywa się samoczynnie i nie wymaga specjalnego przygotowania przez pacjenta. Odczytany z aparatu wynik może być zinterpretowany przez lekarza już podczas kolejnej wizyty.


Kardiolog zajmuje się diagnozowaniem i terapią następujących chorób:

 • niewydolność serca,
 • miażdżyca,
 • choroba wieńcowa (choroba niedokrwienna serca),
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • zawał mięśnia sercowego,
 • dusznica bolesna (dławica piersiowa),
 • zapalenie mięśnia sercowego,
 • tachykardia,
 • bradykardia,
 • wady serca, m.in. niedomykalność zastawki mitralnej, niedomykalność zastawi aortalnej, zwężenie zastawki mitralnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki trójdzielnej, zespół Fallota.

W naszym Centrum, konsultacje kardiologiczne dostępne są zarówno placówce w Chorzowie, jak i Świętochłowicach. W ramach socjalizacji kardiologii badania przeprowadzają następujący lekarze: 

lek. Karolina Kochan-Grygiel

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, w 2019 r. uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii. Doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie wieloletniej pracy w Oddziale Kardiologii Inwazyjnej z pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala nr 4 w Bytomiu oraz w przyszpitalnej Poradni Kardiologicznej. Odbywała staże specjalizacyjne w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu oraz w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

lek. Piotr Kulesza 

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Lekarz w Klinice Elektrokardiologii i Niewydolności Serca w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z kardiologii. Od 2019 roku uczestnik szkoły doktorskiej, w dziedzinie nauk medycznych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach Członek European Society of Cardiology (ESC), European Heart Rhythm Association (EHRA) oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W celu leczenia według najaktualniejszych standardów pan doktor Piotr Kulesza stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych i warsztatach w dziedzinie kardiologii.

dr n. med. Wioletta Szczurek-Wiasilewicz

Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Lekarz rezydent kardiologii w III Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiologii Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W 2018 r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie kardiologii na podstawie rozprawy doktorskiej zatytułowanej: "Modele prognostyczne oceniające ryzyko zgonu u chorych z niewydolnością serca zakwalifikowanych do transplantacji ‘’. W ramach praktyki lekarskiej zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób serca. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe czynnie uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach naukowych. Jest autorem i współautorem licznych publikacji w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Prowadziła dydaktykę studentów współpracując ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

lek. Zofia Trzepaczyńska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku lekarskim. Obecnie pełni funkcję kierownika Oddziału Wewnętrznego z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym Piekarskiego Centrum Medycznego (Szpital Miejski w Piekarach Śląskich).

lek. Grzegorz Winiarski

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach - Wydział Lekarski w Zabrzu. Specjalista kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z medycyny paliatywnej. Pracownik Piekarskiego Centrum Medycznego - Szpital Miejski w Piekarach Śląskich Oddział Wewnętrzny na stanowisku starszy asystent. Poza tym lekarz w Poradni Żywieniowej Nutrimed oraz lekarz Hospicjum Domowego w Tarnowskich Górach i Bytomiu.


Materiały edukacyjne w formie video.

I. Leczenie otyłości z punktu widzenia kardiologa. Materiał opracowany przez lek. Piotra Kuleszę. 

Odcinek 1

Odcinek 2

Odcinek 3

Odcinek 4

Odcinek 5

Odcinek 6

 

Zakres usług

 • konsultacja kardiologiczna
 • badanie ekg
 • badanie USG (ECHO serca)
 • holter ciśnieniowy
 • holter EKG
 • konsultacja kardiologiczna + badanie EKG
 • konsultacja kardiologiczna + badanie USG (ECHO serca)
 • PAKIET KARDIOLOGICZNY (konsultacja kardiologiczna + badanie EKG + badanie USG echo serca)
 • e-konsultacja/konsultacja telefoniczna kardiologiczna z możliwością wystawienia e-recepty
 • konsultacja elektrokardiologiczna + kontrola urządzenia wszczepialnego
 • kwalifikacja do wykonania badania rezonansu magnetycznego u pacjentów z urządzeniem wszczepialnym
 • kontrola urządzenia wszczepialnego (stymulator serca, wszczepialny kardiowerter-defibrylator, stymulator resynchronizujący CRT-P/CRT-D)

Cennik

konsultacja kardiologiczna180 zł
badanie EKG80 zł
holter ciśnieniowy180 zł
holter EKG180 zł
badanie USG (ECHO serca)180 zł
konsultacja kardiologiczna + badanie EKG230 zł
konsultacja kardiologiczna + badanie USG (ECHO serca)230 zł
PAKIET KARDIOLOGICZNY (konsultacja kardiologiczna + badanie EKG + badanie USG ECHO serca)300 zł
e-konsultacja/konsultacja telefoniczna kardiologiczna z możliwością wystawienia e-recepty100 zł
konsultacja elektrokardiologiczna + kontrola urządzenia wszczepialnego dr P. Kulesza230 zł
kwalifikacja do wykonania badania rezonansu magnetycznego u pacjentów z urządzeniem wszczepialnym dr P. Kulesza230 zł
kontrola urządzenia wszczepialnego (stymulator serca, wszczepialny kardiowerter-defibrylator, stymulator resynchronizujący CRT-P/CRT-D) dr P. Kulesza180 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

tel. 510809408
Rejestracja Online