Strona główna / Usługi / Interna

Interna

Opis

Interna, czyli specjalizacja chorób wewnętrznych, to najszersza i najbardziej wnikliwa dziedzina medycyny, obejmująca całokształt wiedzy o zdrowiu i życiu człowieka. Dzięki temu, specjalista chorób wewnętrznych ma zdolność do trafnego i szybkiego zdiagnozowania pacjenta, a w konsekwencji podjęcia skutecznego leczenia.

Interna zajmuje się schorzeniami wszystkich układów w organizmie człowieka, a jej interdyscyplinarność dotyka chorób alergicznych, reumatycznych czy nawet zaburzeń endokrynologicznych. Internista udziela zaleceń lekarskich, wystawia recepty, wypisuje skierowania na konsultacje specjalistyczne bądź rehabilitację.

Wśród chorób, jakimi zajmuje się internista, wymienić należy:

  • choroby układu oddechowego - gruźlica, astma oskrzelowa, zakażenia dróg oddechowych, sarkoidoza,
  • choroby serca i układu krążenia - nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie tętnicze, zakrzepica, miażdżyca,
  • choroby układu dokrewnego - niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy,
  • choroby układu moczowego: kamica, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego,
  • choroby układu kostno-stawowego: osteoporoza, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów,
  • choroby układu pokarmowego: choroby jelit, choroby trzustki, choroby wątroby, choroby żołądka i dwunastnicy, choroby przełyku.

Internistów nie należy mylić z lekarzami rodzinnymi. Specjaliści ci zajmują się medycyną ogólną osób dorosłych, lekarz rodzinny natomiast ma również kwalifikacje z zakresu pediatrii.

Konsultacje internistyczne udzielane są w placówce w Chorzowie.

W naszym Centrum w ramach specjalizacji z interny przyjmują następujący lekarze:

dr n. med. Magdalena Włoch-Targońska 

Absolwentka kierunku lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiada specjalizacje z zakresu chorób wewnętrznych oraz reumatologii. Na co dzień pracuje w Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Chorzowie.


lek. Zofia Trzepaczyńska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku lekarskim. Obecnie pełni funkcję kierownika Oddziału Wewnętrznego z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym Piekarskiego Centrum Medycznego (Szpital Miejski w Piekarach Śląskich).

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Chorzowie.


lek. Grzegorz Winiarski

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach - Wydział Lekarski w Zabrzu. Specjalista kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z medycyny paliatywnej. Pracownik Piekarskiego Centrum Medycznego - Szpital Miejski w Piekarach Śląskich Oddział Wewnętrzny na stanowisku starszy asystent. Poza tym lekarz w Poradni Żywieniowej Nutrimed oraz lekarz Hospicjum Domowego w Tarnowskich Górach i Bytomiu.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Chorzowie.

Zakres usług

  • konsultacja internistyczna

Cennik

konsultacja internistyczna dr n. med. M. Włoch-Targońska250 zł
e-konsultacja/konsultacja telefoniczna internistyczna z możliwością wystawienia e-recepty dr n. med. M. Włoch-Targońska250 zł
konsultacja internistyczna lek. B. Dobrzańska-Warzecha200 zł
konsultacja pediatryczna lek. B. Dobrzańska-Warzecha200 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online