Strona główna / Usługi / Dietetyka

Dietetyka

Opis

Praca dietetyka jest bardzo zróżnicowana. Podczas konsultacji skupia się na jednostce - problemach zdrowotnych, celach i nierzadko wewnętrznych blokadach pacjenta. Na równi stawia edukację żywieniową i wsparcie psychologiczne, zachęcając do poprawy komfortu życia poprzez zdrowe odżywianie i wzmożenie aktywności fizycznej.

Dzięki bogatej wiedzy z zakresu medycyny i żywienia, dietetyk układa skuteczne i zróżnicowane jadłospisy: mogą to być diety redukcyjne oraz budujące masę mięśniową bądź diety w jednostkach chorobowych (niedoczynność tarczycy, zespół metaboliczny, choroby układu sercowo – naczyniowego oraz choroby cywilizacyjne). Co najważniejsze jednak, specjalista ten pokazuje, że zdrowe i zaplanowane żywienie może być smaczne i proste i w realizacji!

Do dietetyka warto udać się z następującymi dolegliwościami:

 • nadwaga/otyłość,
 • insulinooporność,
 • cukrzyca,
 • zaburzenia odżywiania,
 • nadciśnienie tętnicze, miażdżyca,
 • alergie, nietolerancje pokarmowe,
 • niedoczynność/nadczynność tarczycy,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby układu pokarmowego,
 • choroby nowotworowe.

Podczas wizyty przeprowadzany jest dokładny wywiad. Dietetyk z pewnością zapyta o nawyki żywieniowe, prowadzony tryb życia, przyjmowane leki i stwierdzone choroby. Następnie za pomocą specjalistycznej wagi oceni poziom nawodnienia organizmu, procent tkanki tłuszczowej do całej masy ciała oraz poziom tłuszczu wiscelarnego (gromadzącego się na narządach). Taka dokładna analiza jest niezbędna do dobrania zdrowej diety.


Do rozpoczęcia współpracy z naszym dietetykiem potrzebują Państwo:

 1. Badania podstawowe:
 • glukoza na czczo
 • morfologia krwi
 • profil lipidowy
 • TSH
 1. Dzienniczek żywieniowy:

Prosimy o bieżące zapisywanie wszystkich spożytych produktów i wypitych napojów w dni: środa, piątek, niedziela (dwa dni powszednie i jeden dzień z weekendu).


Konsultacje dietetyczne dostępne są zarówno w placówce w Chorzowie, jak i Świętochłowicach. Udzielają ich:

 mgr Agata Bilińska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Śląskiego oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej. Swoją wiedzą dzieliła się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej, Medycznej oraz Ortopedii. Od wielu lat jest aktywnym, certyfikowanym Instruktorem Fitness, propagującym zdrowy tryb życia wśród kobiet oraz mężczyzn. Profil pacjentów z którymi współpracuje jest bardzo szeroki, ponieważ współpraca obejmuje: sportowców, osoby z rozpoznanymi jednostkami chorobowymi, osoby z alergiami oraz nietolerancjami pokarmowymi, kobiety w ciąży i przygotowujące się do ciąży, dzieci.

mgr Daria Gańczarska 

Absolwentka dietetyki klinicznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, inżynier biotechnologii, certyfikowany trener personalny. Posiada wieloletnie doświadczenie w indywidualnym prowadzeniu pacjentów. Promowanie zalet zdrowego stylu życia jest jej pasją. We współpracy z pacjentami kładzie duży nacisk na budowanie dobrych nawyków lifestylowych, które są niezbędne do trwałej poprawy zdrowia oraz sylwetki. Zwolenniczka kompleksowego podejścia do dbania o lepszą formę i samopoczucie. Ulubione zagadnienia z zakresu dietetyki: skuteczne odchudzanie, dietoterapia nadwagi oraz otyłości, żywienie osób aktywnych (także pod budowanie masy mięśniowej), żywienie w zaburzeniach pracy przewodu pokarmowego i jelit (IBS, SIBO), diety roślinne (wegańska i wegetariańska).


Materiały edukacyjne w formie video.

I. Leczenie otyłości. Materiał przygotowany przez dietetyka - mgr Darię Gańczarską.

Odcinek 1

Odcinek 2

Odcinek 3

II. Leczenie otyłości. Materiał przygotowany przez dietetyka - mgr Agatę Bilińską. 

Odcinek 1

Odcinek 2

Odcinek 3

Odcinek 4

Odcinek 5

Cennik

konsultacja (w skład usługi wchodzi: analiza składu ciała, obszerny wywiad żywieniowy i lekarski, interpretacja badań laboratoryjnych)150 zł
indywidualny jadłospis wraz z suplementacją (cena obejmuje jadłospis bez konsultacji)200 zł
konsultacja dla pary (w skład usługi wchodzi: analiza składu ciała, obszerny wywiad żywieniowy i lekarski, interpretacja badań laboratoryjnych)200 zł
jadłospis dla pary (cena obejmuje jadłospis bez konsultacji) 300 zł
zmiany w diecie80 zł
zestaw gum HIP BAND + woreczek (zestaw 3 gum oporowych do ćwiczeń)140 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online