Strona główna / Usługi / Psychologia

Psychologia

Opis

Psychologia to bardzo złożona dziedzina nauki, wymagająca zarówno sporej wiedzy medycznej, jak i dużej miary empatii i wnikliwości. Bada zachowanie i psychikę człowieka, a zwłaszcza zmiany, jakie zachodzą w nich podczas zderzenia ze światem zewnętrznym i pod wpływem interakcji międzyludzkich. Celem pracy psychologa jest dbanie o dobro drugiego człowieka i poprawa jakości życia osób, z którymi współpracuje.

Specjaliści zgłębiają nie tylko zachowania wynikające z zaburzeń emocjonalnych i psychicznych, ale też analizują właściwości ludzkiej pamięci, techniki walki ze stresem czy zachowania przyjęte przez dane grupy społeczne. Psycholog może również opiniować na temat zdolności i predyspozycji pacjenta do wykonywania danego zawodu, zwłaszcza gdy mowa o fachach wiążących się z dużym ryzykiem. W celu przeprowadzenia szczegółowej analizy procesów psychicznych oraz sposobu myślenia pacjenta, a także wykrycia ewentualnych zaburzeń, specjalista może zaproponować wykonanie testu osobowości.

Tematem konsultacji psychologicznych najczęściej są problemy dnia codziennego, takie jak kłopoty z nauką, uczucie osamotnienia, niepowodzenia w pracy zawodowej, śmierć bliskiej osoby, nieudany związek czy utrzymująca się apatia i przygnębienie. Należy pamiętać, że psycholog nie może zalecić stosowania farmakoterapii, może jednak ściśle współpracować z lekarzem psychiatrą prowadzącym leczenie danego pacjenta.

Jakie objawy mogą stanowić podstawę do odbycia konsultacji psychologicznej?

 • brak wiary we własne siły,
 • uczucie apatii,
 • brak chęci do życia,
 • zaburzenia łaknienia,
 • problemy ze snem,
 • brak zainteresowania czynnościami i rzeczami, które wcześniej były uważane za priorytetowe,
 • wahania nastroju,
 • gonitwa myśli lub brak skupienia uniemożliwiające pracę, a nawet podstawową komunikację z drugim człowiekiem.

 

 

W naszym Centrum konsultacji z zakresu psychologii udziela mgr Klaudia Rutkowska

Magister psychologii. Na co dzień pracuje w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym, w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w ramach Zespołu Lecznictwa Środowiskowego. Prowadzi terapię grupową dla osób w kryzysie związanym z utratą w Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks” w Zabrzu. Pracuje z osobami doświadczającymi takich trudności jak zaburzenia nastroju, zaburzenia nerwicowe oraz zaburzenia funkcji poznawczych. Prywatnie pracuje w ramach konsultacji indywidualnych.

 

Zakres usług

 • konsultacja psychologiczna
 • badanie osobowości z opinią Badanie osobowości wykonywane jest przy pomocy samoopisowego kwestionariusza psychologicznego MMPI-2 (Minnesocki Wielowymiarowy Inwentarz Osobowości®-2). Metoda ta jest jedną z najbardziej rozbudowanych i najdokładniejszych. Kwestionariusz składa się z ponad 500 pytań dotyczących różnych przekonań i zachowań, służy on do diagnozy osobowości oraz zaburzeń psychicznych (od zaburzeń nerwicowych, przez zaburzenia nastroju, po zaburzenia psychotyczne i zmiany organiczne) umożliwiając postawienie trafnej diagnozy. Czas trwania badania to około: 1,5 – 2h. Spotkanie obejmuje wywiad oraz przeprowadzenie badania testem. Na wizycie ustalony zostaje termin odbioru wyników (czas oczekiwania około tydzień). W celu omówienia wyników i rekomendacji diagnostycznych zalecana jest kolejna wizyta (30 min – 100 zł).
 • omówienie wyników i rekomendacji diagnostycznych po badaniu MMPI-2
 • konsultacja psychologiczna w formie wideokonferencji (Wyłącznie dla pacjentów będących w trakcie leczenia w Centrum Medycznym Seveurx.)

Cennik

konsultacja psychologiczna120 zł
badanie osobowości z opinią200 zł
omówienie wyników i rekomendacji diagnostycznych po badaniu MMPI-2100 zł
konsultacja psychologiczna w formie wideokonferencji (Wyłącznie dla pacjentów będących w trakcie leczenia w Centrum Medycznym Seveurx.)120 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online