Strona główna / Usługi / Psychologia

Psychologia

Opis

Psychologia to bardzo złożona dziedzina nauki, wymagająca zarówno sporej wiedzy medycznej, jak i dużej miary empatii i wnikliwości. Bada zachowanie i psychikę człowieka, a zwłaszcza zmiany, jakie zachodzą w nich podczas zderzenia ze światem zewnętrznym i pod wpływem interakcji międzyludzkich. Celem pracy psychologa jest dbanie o dobro drugiego człowieka i poprawa jakości życia osób, z którymi współpracuje.

Specjaliści zgłębiają nie tylko zachowania wynikające z zaburzeń emocjonalnych i psychicznych, ale też analizują właściwości ludzkiej pamięci, techniki walki ze stresem czy zachowania przyjęte przez dane grupy społeczne. Psycholog może również opiniować na temat zdolności i predyspozycji pacjenta do wykonywania danego zawodu, zwłaszcza gdy mowa o fachach wiążących się z dużym ryzykiem. W celu przeprowadzenia szczegółowej analizy procesów psychicznych oraz sposobu myślenia pacjenta, a także wykrycia ewentualnych zaburzeń, specjalista może zaproponować wykonanie testu osobowości.

Tematem konsultacji psychologicznych najczęściej są problemy dnia codziennego, takie jak kłopoty z nauką, uczucie osamotnienia, niepowodzenia w pracy zawodowej, śmierć bliskiej osoby, nieudany związek czy utrzymująca się apatia i przygnębienie. Należy pamiętać, że psycholog nie może zalecić stosowania farmakoterapii, może jednak ściśle współpracować z lekarzem psychiatrą prowadzącym leczenie danego pacjenta.

Jakie objawy mogą stanowić podstawę do odbycia konsultacji psychologicznej?

 • brak wiary we własne siły,
 • uczucie apatii,
 • brak chęci do życia,
 • zaburzenia łaknienia,
 • problemy ze snem,
 • brak zainteresowania czynnościami i rzeczami, które wcześniej były uważane za priorytetowe,
 • wahania nastroju,
 • gonitwa myśli lub brak skupienia uniemożliwiające pracę, a nawet podstawową komunikację z drugim człowiekiem.

 

Konsultacje psychologiczne dostępne są w placówce w Chorzowie.

W naszym Centrum konsultacji z zakresu psychologii udzielają:

mgr Klaudia Rutkowska 

Magister psychologii. Na co dzień pracuje w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym, w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w ramach Zespołu Lecznictwa Środowiskowego. Prowadzi terapię grupową dla osób w kryzysie związanym z utratą w Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks” w Zabrzu. Pracuje z osobami doświadczającymi takich trudności jak zaburzenia nastroju, zaburzenia nerwicowe oraz zaburzenia funkcji poznawczych. Prywatnie pracuje w ramach konsultacji indywidualnych.

mgr Edyta Syktus 

Psycholog, pedagog, psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła 4-letnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, uzyskując dyplom. Pracuje w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym, oraz poradniach zdrowia psychicznego, gdzie prowadzi psychoterapię grupową i indywidualną z osobami dorosłymi. Ze Śląskim Ośrodkiem Psychoterapii Psychodynamicznej współpracuje od 2012 roku. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Pracuje pod stałą superwizją. Jej zainteresowania zawodowe dotyczą zaburzeń osobowości, zaburzeń odżywiania, psychodermatologii.

mgr Anna Dropińska

Jest magistrem psychologii. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego. Aktualnie jest w trakcie całościowego, czteroipółletniego szkolenia psychoterapeutycznego, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Na co dzień pracuje w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym S.A. im. dr B. Hagera w Tarnowskich Górach. Zajmuję się prowadzeniem pracy indywidualnej w formie konsultacji, terapii indywidualnej oraz pomocy doraźnej, prowadzi grupowe zajęcia terapeutyczne, profilaktyczne, psychoedukacyjne i rozwojowe. Nieustannie doskonali swój warsztat pracy, uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Publikacje

Zakres usług

 • konsultacja psychologiczna
 • badanie osobowości z opinią Badanie osobowości wykonywane jest przy pomocy samoopisowego kwestionariusza psychologicznego MMPI-2 (Minnesocki Wielowymiarowy Inwentarz Osobowości®-2). Metoda ta jest jedną z najbardziej rozbudowanych i najdokładniejszych. Kwestionariusz składa się z ponad 500 pytań dotyczących różnych przekonań i zachowań, służy on do diagnozy osobowości oraz zaburzeń psychicznych (od zaburzeń nerwicowych, przez zaburzenia nastroju, po zaburzenia psychotyczne i zmiany organiczne) umożliwiając postawienie trafnej diagnozy. Czas trwania badania to około: 1,5 – 2h. Spotkanie obejmuje wywiad oraz przeprowadzenie badania testem. Na wizycie ustalony zostaje termin odbioru wyników (czas oczekiwania około tydzień). W celu omówienia wyników i rekomendacji diagnostycznych zalecana jest kolejna wizyta (30 min – 100 zł).
 • omówienie wyników i rekomendacji diagnostycznych po badaniu MMPI-2
 • konsultacja psychologiczna w formie wideokonferencji (Wyłącznie dla pacjentów będących w trakcie leczenia w Centrum Medycznym Seveurx.)
 • sesja psychoterapii online (Wyłącznie dla pacjentów będących w trakcie leczenia w Centrum Medycznym Seveurx)
 • diagnoza zaburzeń funkcji poznawczych

Cennik

konsultacja psychologiczna150 zł
badanie osobowości z opinią350 zł
omówienie wyników i rekomendacji diagnostycznych po badaniu MMPI-2100 zł
Diagnoza zaburzeń funkcji poznawczych - mgr E.Syktus, mgr A.Dropińska200 zł
konsultacja psychologiczna w formie wideokonferencji (Wyłącznie dla pacjentów będących w trakcie leczenia w Centrum Medycznym Seveurx.)120 zł
sesja psychoterapii online (Wyłącznie dla pacjentów będących w trakcie leczenia w Centrum Medycznym Seveurx)150 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online