Strona główna / Usługi / Podologia

Podologia

Opis

Podologia to dziedzina kosmetologii skupiająca się na diagnozowaniu i leczeniu zmian chorobowych kończyn dolnych. Obejmuje wiedzę m.in. z zakresu ortopedii, dermatologii, flebologii i neurologii. Praca podologa opiera się na badaniu i leczeniu nieprawidłowości występujących na skórze oraz paznokciach stóp. Do wspomnianych dolegliwości zaliczają się brodawki, odciski, wrastające paznokcie czy infekcje grzybiczne i bakteryjne. Wizyta u podologa jest dobrą alternatywą dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz niepełnosprawnych, które z racji stanu zdrowia nie są w stanie same zadbać o odpowiednią pielęgnację kończyn dolnych. Stopy, jako jedna z bardziej eksploatowanych części naszego ciała, mają duży wpływ na ogólny komfort i funkcjonowanie całego organizmu. To więc bardzo ważne, by odpowiednio o nie zadbać.

Zakres usług

  • pakiet podstawowy - Podczas wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad środowiskowy. Na jego podstawie specjalista dobiera odpowiednie instrumenty oraz podejmuje dalsze czynności. Do pakietu obejmującego podstawowe zabiegi podologiczne wlicza się: - dezynfekcja stóp, - skracanie płytki paznokcia, - oczyszczenie i oszlifowanie płytki paznokcia, - usuwanie skórek, - opracowanie pięt (frezowanie), - dezynfekcja stóp, - masaż stóp, który rozluźnia mięśnie i poprawia ukrwienie, - nałożenie preparatu nawilżającego.
  • pakiet rozszerzony - W skład pakietu specjalistycznych zabiegów podologicznych wchodzą następujące usługi: - dezynfekcja stóp, - skracanie płytki paznokciowej, - oczyszczanie i oszlifowanie płytki paznokcia, - usuwanie nagniotków i modzeli w przestrzeni między palcami, - usuwanie zrogowaceń przy użyciu skalpela lub frezarki, - opracowanie wrastających paznokci, - opracowanie wkręcających się paznokci, - opracowanie pękających pięt (rozpadlin), - dezynfekcja stóp, - masaż stóp, który rozluźnia mięśnie i poprawia ukrwienie, - nakładanie preparatu nawilżającego.
  • pakiet reumatologiczny - Stopa reumatoidalna objawia się sztywnością, obrzękiem, bólem oraz deformacją stawów. Zmiany te utrudniają poruszanie się. Zaliczają się do nich: - płaskostopie poprzeczne, - stopa koślawa, - płaskostopie podłużne, - stopa wydrążona, - paluch koślawy, - paluch sztywny, - palce młoteczkowe, - palec krogulczy, - palec jeździecki, - palec krawiecki. Deformacja stawów (palców) prowadzi do powstawania odcisków na opuszkach palców (palec młoteczkowy) lub w przestrzeniach między palcami oraz modzeli. Pacjenci leczący się reumatologicznie cierpią też na następujące dolegliwości: - Zespół Raynauda- skurcz tętnic w obrębie rąk i nóg powstający pod wpływem zimna lub emocji bądź bez przyczyny; wskazane jest, by pacjenci unikali zimna i palenia papierosów, - ostroga piętowa - zapalenie rozcięgna podeszwowego; zaleca się unikanie przeciążeń, stosowanie odpowiednich wkładek ortopedycznych, czy leczenie falą uderzeniową, - Metatarsalgia Mortona - rozchodzenie się kości śródstopia na skutek przeciążenia (występuje często u osób trenujących balet czy żołnierzy); leczenie zabiegiem metodą Schiele. W skład pakietu specjalistycznych zabiegów podologicznych wchodzą usługi zawarte w pakiecie rozszerzonym.
  • pakiet dla pacjentów ze stopą cukrzycową - Jednym z powikłań źle kontrolowanej cukrzycy jest stopa cukrzycowa. Schorzenie to objawia się zaburzeniami czucia (pacjenci nie czują bólu) i krążenia (rany źle się goją). Niegojące się odciski, modzele czy wrastające paznokcie mogą prowadzić do groźnego zakażenia. W związku z tym bardzo ważna jest profilaktyka i regularne poddawanie się zabiegom podologicznym oraz stosowanie zasad prawidłowego dbania o stopy. Duże znaczenie ma też dobór odpowiedniego obuwia. W skład pakietu specjalistycznych zabiegów podologicznych wchodzą usługi zawarte w pakiecie rozszerzonym. Obejmuje on również badanie monofilamentem (badanie czucia powierzchniowego) oraz badanie czucia wibracji za pomocą kamertonu.
  • pakiet dla pacjentów ze spastycznością - Pakiet ten dedykowany jest pacjentom, którzy przeszli urazy neurologiczne, takie jak wylew, których efektem jest częściowy paraliż. W skład pakietu specjalistycznych zabiegów podologicznych wchodzą usługi zawarte w pakiecie rozszerzonym.
  • pakiet dla pacjentów ze zmianami skórnymi i grzybiczymi - Leczenie grzybicy paznokci i stóp polega na usunięciu (frezowaniu) zmian chorobowych na płytce paznokcia. Zabieg ten wykonywany jest ze szczególnym zachowaniem aseptyki i sterylizacji. Aby terapia była skuteczna, należy przeprowadzić również dezynfekcję obuwia. W skład pakietu specjalistycznych zabiegów podologicznych wchodzą usługi zawarte w pakiecie rozszerzonym.
  • pielęgnacja stóp w geriatrii - Pakiet zabiegów skierowany dla osób w podeszłym wieku (od 80 r.ż.) oraz dla osób niepełnosprawnych, w tym pacjentów leżących. W skład pakietu specjalistycznych zabiegów podologicznych wchodzą usługi zawarte w pakiecie rozszerzonym.
  • pielęgnacja stóp w onkologii - Jednym ze skutków ubocznych leczenia onkologicznego jest występowanie stanu zapalnego fałdów paznokcia. Wymaga to przeprowadzania zabiegów podologicznych w sposób bardzo delikatny, z uwzględnieniem dolegliwości pacjenta. W obrębie stóp mogą pojawiać się zmiany, takie jak nadmierne rogowacenie, wymagające odpowiedniej pielęgnacji, natłuszczenia i nawilżenia. Pod wpływem chemioterapii, leczenia farmakologicznego i naświetlania dochodzi do różnych zmian w obrębie płytki paznokcia i skóry stóp. W skład pakietu specjalistycznych zabiegów podologicznych wchodzą usługi zawarte w pakiecie rozszerzonym.

Cennik

pakiet podstawowy100 zł
pakiet rozszerzony130
pakiet reumatologiczny130
pakiet dla pacjentów ze stopą cukrzycową130
pakiet dla pacjentów ze spastycznością130
pakiet dla pacjentów ze zmianami skórnymi i grzybiczymi130
pielęgnacja stóp w geriatrii130
pielęgnacja stóp w onkologii130

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online