Strona główna / Usługi / Pediatria

Pediatria

Opis

Kochający rodzice bardzo dbają o dobro i prawidłowy rozwój swojego dziecka. Ogromnym wsparciem jest dla nich empatyczny lekarz pediatra, zajmujący się leczeniem chorób dziecięcych oraz dzielący się swoją wiedzą z zakresu opieki nad dziećmi oraz ich rozwojem. W pracy pediatry ogromne znaczenie ma profilaktyka. Lekarz monitoruje fizyczny i psychiczny rozwój dziecka na podstawie badań okresowych. Ważnym elementem profilaktyki są również szczepienia (zgodnie z kalendarzem szczepień). 

Oprócz przeziębienia, grypy i innych tego typu infekcji, pediatra leczy schorzenia typowe dla wieku dziecięcego, takie jak świnka, różyczka czy ospa wietrzna. Specjalista z reguły przyjmuje dzieci od noworodków do ukończenia 18 roku życia. Jego porady można więc zasięgnąć również w przypadku wystąpienia dolegliwości u niemowlaka, takich jak kolki, trudności ze złapaniem oddechu czy ssaniem piersi lub smoczka.

Do pediatry należy udać się, gdy u dziecka wystąpią następujące objawy chorobowe.:

Pierwsza konsultacja u pediatry powinna odbyć się już w pierwszym miesiącu życia dziecka. Z kolei rozpoczęcie cyklu szczepień zwykle planuje się pomiędzy 6 a 8 tygodniem po urodzenia. Oprócz ustalonych wizyt okresowych, specjalista może zalecić regularne wykonywanie następujących badań: morfologia krwi, USG jamy brzusznej, badanie wzroku, badanie stomatologiczne oraz profilaktyka wad postawy.

W naszym Centrum w ramach specjalizacji z pediatrii przyjmuje lek. Barbara Dobrzańska-Warzecha.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych “Prawo w ochronie zdrowia” Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Doświadczenie szpitalne zdobywała w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej oraz w Oddziale Niemowlęcym i Patologii Noworodka w Chorzowie. Uznaje za priorytet leczenie zgodne z najnowszymi wytycznymi oraz ograniczanie niepotrzebnej antybiotykoterapii.

Zakres usług

  • konsultacja pediatryczna

Cennik

konsultacja pediatryczna150 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online