Strona główna / Misja i wizja

Filozofia naszej placówki jest mocno skoncentrowana na osobie i ma na celu pomóc pacjentom zmierzyć się z chorobą w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Łączymy medycynę uniwersytecką z nowoczesnymi metodami diagnostycznymi i wiedzą w zakresie optymalizacji stylu życia. Pacjent jest dla nas zawsze najważniejszy. Każdą osobę traktujemy z szacunkiem i empatią. 

Z organizacyjnego punktu widzenia, staramy się zwracać uwagę na każdy element w obsłudze naszych pacjentów. Począwszy od pierwszego kontaktu – rejestracji pacjenta, gdzie udzielane są wstępne informacje, przez obecność w placówce i konsultacje u specjalisty, po ewentualne sprawy wymagające uwagi już po zakończeniu leczenia. 

Każde miejsce tworzą ludzie i właśnie z tego powodu bardzo skrupulatnie dobieramy personel naszego Centrum. Kluczowe w naszej ocenie jest to, czy dana osoba jest dobrym człowiekiem, dopiero póżniej oceniamy jej kompetencje i kwalifikacje do zajmowania określonego stanowiska. 

Ponadto, jak doskonale wiadomo, wszyscy popełniamy błędy, zdarza się to również w naszej działalności. Natomiast liczy się to, jak taki błąd staramy się naprawić. Przede wszystkim, stawiamy sobie za punkt honoru, aby nasz pacjent nie został sam z problemem. Zależy nam, aby od początku do końca czuł się należycie zaopiekowany i mógł liczyć na nasze wsparcie. 

Ostatni aspekt, który chcemy tutaj poruszyć, to wrażliwość na drugiego człowieka. Chociaż działamy wyłącznie w prywatnym sektorze ochrony zdrowia, to proszę wierzyć, że każdego miesiąca niemała liczba pacjentów, faktycznie potrzebująca pomocy, a której rzeczywiście na to nie stać, otrzymuje taką pomoc bezpłatnie w różnej formie. Doskonałym przykładem wcześniej już wspomnianym jest pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Nasza placówka była pierwszą w Chorzowie i jedną z pierwszych na Śląsku, która zgłosiła gotowość do niesienia bezpłatnej pomocy uchodźcom. Do akcji włączyło się kilkudziesięciu naszych specjalistów wyznaczając codzienne dyżury. 

Nasza wizja na przyszłość to tworzenie stabilnej placówki realizującej świadczenia zdrowotne na najwyższym poziomie. Kładziemy duży nacisk na zapewnienie wykwalifikowanej kadry medycznej oraz rozwój infrastruktury technicznej. Nieustannie staramy się doskonalić jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług.

Rok 2022, to przygotowanie drugiej placówki naszego Centrum w Świętochłowicach (ul. Sikorskiego 1, 41-600).