Strona główna / Mocne Strony

Centrum Medyczne Severux powstało w 2019 r. w gronie przyjaciół działających wspólnie w branży ochrony zdrowia. Trzon fundacyjny Centrum stanowi dwóch lekarzy radiologów, czyli Jarosław Skupiński i Jarosław Maczuch oraz prawnik Wojciech Maczuch, który na co dzień prowadzi sprawy firmy. Od początku swojej działalności silnym punktem naszego Centrum jest specjalizacja radiologii i diagnostyki obrazowej. Zarówno w placówce w Chorzowie, jak i w Świętochłowicach, wykonujemy szeroką gamę badań ultrasonograficznych, w tym m.in. badania USG układu mięśniowo-szkieletowego, elastografię wątroby, badania przezciemiączkowe, badania dopplerowskie oraz badania bioderek dzieci. Pracownia USG naszego Centrum jest wyjątkowym, niepowtarzalnym, wręcz magicznym miejscem. Tworzy ją Zespół kilkunastu wspaniałych lekarzy radiologów reprezentujących najlepsze ośrodki kliniczne na Śląsku. Korzystamy z aparatury ultrasonograficznej najwyższej klasy, która pomaga w diagnozie pacjentów nawet w najtrudniejszych, najbardziej skomplikowanych przypadkach. 

Centrum Medyczne Severux działa w ramach dwóch placówek zlokalizowanych w Chorzowie (ul. Katowicka 157) oraz w nowej placówce w Świętochłowicach (ul. Sikorskiego 1), znajdującej się bezpośrednio przy zjeździe z Drogowej Trasy Średnicowej. Zespół naszych specjalistów liczy ponad 70 osób i stale się powiększa. To fantastyczni ludzie – kompetentni i empatyczni, traktujący pacjenta z szacunkiem i troską. Profil naszej działalności jest wielokierunkowy. Po pierwsze, to działalność ambulatorium z szerokim wachlarzem specjalizacji, a wśród nich takie jak: diagnostyka ultrasonograficzna, stomatologia, ginekologia, ortopedia, kardiologia, akupunktura, laryngologia, chirurgia ogólna i naczyniowa oraz wiele innych. Po drugie, to realizacja wspólnych projektów naukowych i terapeutycznych z ośrodkami akademickimi, w tym m.in. z zakresu zdrowia psychicznego w kooperacji z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Wreszcie po trzecie, to aktywność stricte związana z dziedziną radiologii i diagnostyki obrazowej, czyli przede wszystkim ocena i opis badań TK i NMR dla wysoko referencyjnych ośrodków oraz działalność edukacyjna (np. szkolenia z podstaw ultrasonografii dla młodych adeptów sztuki medycznej).

Co wyróżnia diagnostykę ultrasonograficzną Centrum Medycznego Severux?
1. Kilkunastu lekarzy radiologów – jedyna taka prywatna pracownia na Śląsku.
2. Szeroka gama badań ultrasonograficznych, np. układ mięśniowo-szkieletowy, elastografia wątroby, badania przezciemiączkowe, badania dopplerowskie.
3. Badania ultrasonograficzne dzieci i dorosłych.
4. Aparatura najwyższej jakości marki Samsung.
5. Szybkie terminy konsultacji (najczęściej w ciągu 1 dnia) i umiarkowane ceny (od 100 zł).

Jesteśmy niezwykle dumni i wdzięczni osobom, które od początku tworzą z nami ten projekt. Nie sposób tutaj wszystkich wymienić, ale na pewno kilku z nich, należą się indywidualne podziękowania za niebywały entuzjazm, super energię, wspólną idee, chęć pomagania innym w tych dobrych chwilach, ale i tych złych. Podziękowania na pewno kierujemy do lekarza ginekologa Łukasz Blukacza, który wspólnie z nami stawiał pierwsze kroki, który nigdy nie odmówił pomocy żadnej pacjentce. Dziękujemy chirurg naczyniowej Magdalenie Biernackiej, która przyszła do nas w pierwszym miesiącu działalności, która w sytuacji wielkiej próby była jedną z pierwszych osób niosąc pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Słowa uznania adresujemy również do ortopedy Macieja Pietrygi i stomatolożek Marleny Blukacz i Marleny Biel za zbudowanie solidnych fundamentów pod dzisiejszy Severux. Nie możemy zapominać też o doskonałym wsparciu administracyjnym, który ucieleśnia się w osobie Pani Klaudii Puchały.

Z ostatnich dokonań, z których jesteśmy wyjątkowo dumni, to otwarcie nowej placówki w Świętochłowicach. W liczbach to 14 gabinetów na powierzchni 600 m2 w 1 kondygnacji, o świetnych walorach ergonomicznych i estetycznych, z osobnym parkingiem, łatwym dojazdem, znajdujący się tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej. Z pewnością jest to przedsięwzięcie wychodzące naprzeciw oczekiwaniom pacjentów w skali regionalnej, ale i naszych specjalistów co do dalszego rozwoju i realizacji planów zawodowych. 

Centrum Medyczne Severux to zespół specjalistów, którym można zaufać.