Strona główna / Usługi / Chirurgia naczyniowa

Chirurgia naczyniowa

Opis

Chirurg naczyniowy zajmuje się przeprowadzaniem diagnostyki naczyń chłonnych i krwionośnych. Są to zarówno badania podmiotowe, czyli wywiad chorobowy, jak i przedmiotowe, czyli fizykalne. Specjalista może dobrać nieinwazyjne metody leczenia naczyń, a także, jeśli te nie wystarczą, zakwalifikować i skierować osobę chorą do poddania się odpowiedniemu zabiegowi operacyjnemu, a następnie go przeprowadzić.

Schorzenia, które leczą flebolodzy, bywają bardzo uciążliwe w życiu codziennym pacjenta. Drętwienie kończyn, żylaki czy opuchlizna utrudniają poruszanie się. Natomiast drobne pajączki i większe teleangiektazje bywają źródłem kompleksów już w młodym wieku.

Skuteczną metodą radzenia sobie z żylakami jest skleroterapia, czyli ostrzykiwanie naczyń krwionośnych specjalnym preparatem obkurczającym ich ściany. Zabieg ten jest krótki (trwa do 20 minut) i nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony pacjenta. Przed przeprowadzeniem skleroterapii chirurg upewni się, jaki przekrój i wydolność mają badane naczynia krwionośne, wykonując USG Doppler.

Pacjentom cierpiącym na przewlekłą niewydolność żylną zaleca się leczenie osoczem bogatopłytkowym. Zawarte w nim składniki, pozyskane z krwi własnej pacjenta, w naturalny sposób pobudzają powstałe owrzodzenia i rany do regeneracji.

Kiedy udać się do chirurga naczyniowego?

Podstawowymi objawami problemów z wydolnością naczyń krwionośnych są skurcze i pieczenie kończyn, opuchlizna, mrowienie i drętwienie rąk i nóg oraz utrzymujące się uczucie ciężkości kończyn górnych i dolnych. Do chirurga naczyniowego warto udać się też z pajączkami i żylakami. Do mniej oczywistych symptomów chorób naczyń może należeć uporczywy kaszel, duszności i ostry ból za mostkiem, świadczące o zatorze tętnicy płucnej.

Najważniejsze schorzenia, które leżą w kompetencji chirurga naczyniowego to:

 • miażdżyca (w tym m.in. miażdżyca naczyń w kończynach dolnych, miażdżyca tętnic szyjnych) i choroby zapalne układu krążenia,
 • zespół stopy cukrzycowej,
 • zator tętnicy płucnej,
 • leczenie zwężeń i niedrożności tętnic, które mogą prowadzić do udarów,
 • tętniaki (m.in. przewlekłe, pęknięte, zapalne aorty piersiowej, brzusznej, naczyń trzewnych),
 • ostre i przewlekłe choroby żył (m.in. żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, żylaki kończyn dolnych, niewydolność żył głębokich),
 • przewlekłe owrzodzenia żylne,
 • nowotwory układu naczyniowego,
 • choroba Buergera, czyli zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń.

W naszym Centrum w ramach specjalizacji z chirurgii naczyniowej przyjmuje lek. Magdalena Biernacka

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Aktualnie zatrudniona w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu. Systematycznie aktualizuje swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i zjazdach naukowych organizowanych m.in. przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej.

Zakres usług

 • konsultacja z zakresu chirurgii naczyniowej
 • konsultacja z zakresu chirurgii naczyniowej + USG Doppler
 • skleroterapia (ostrzykiwanie żylaków)
 • zabieg osocza na przewlekłe owrzodzenie

Cennik

konsultacja z zakresu chirurgii naczyniowej180 zł
konsultacja z zakresu chirurgii naczyniowej + USG Doppler250 zł
skleroterapia (ostrzykiwanie żylaków)400 zł
zabieg osocza na przewlekłe owrzodzenie400 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online