Strona główna / Usługi / Położnictwo

Położnictwo

Opis

Położna to samodzielny specjalista zajmujący się opieką zdrowotną nad kobietami i edukacją w zakresie opieki nad noworodkiem. Odpowiednio wykwalifikowana położna posiada wykształcenie medyczne potwierdzone dyplomem ukończenia studiów wyższych i prawem do wykonywania zawodu.

Położna zajmuje się:

  • poradnictwem laktacyjnym,
  • profilaktyką chorób kobiecych,
  • opieką nad kobietą w ciąży fizjologicznej,
  • asystowaniem przy porodzie,
  • edukacją w zakresie pielęgnacji i opieki nad noworodkiem,
  • poradnictwem w temacie żywienia kobiety w ciąży i noworodka,
  • edukacją w zakresie szczepień ochronnych.

Położna może towarzyszyć kobiecie przez sporą część jej życia, zwłaszcza w bardzo ważnym momencie, jakim jest rozpoczęcie starań macierzyńskich i późniejsza opieka nad maluszkiem. Oprócz wizyt edukacyjnych, do położnej należy udać się również wtedy, gdy karmienie dziecka sprawia jakiekolwiek trudności. Może to być problem z ulewaniem, ból podczas karmienia, cmokanie dziecka podczas ssania pokarmu, długi czas karmienia czy dziwne i niespokojne zachowanie niemowlęcia podczas jedzenia. Wskazaniem do skorzystania z porady jest także używanie nakładek laktacyjnych. Jeśli to możliwe, bezpośrednio przed wizytą nie należy karmić dziecka.

Położna świadczy usługi pielęgnacyjne także wobec kobiet chorych ginekologicznie i onkologicznie. Na konsultacje mogą umówić się zarówno dojrzałe panie, które wchodzą w okres menopauzy, jak i dziewczynki zaczynające dojrzewanie płciowe. Ważną rolą położnej jest prowadzenie edukacji seksualnej.

W naszym Centrum domowych konsultacji z zakresu położnictwa udziela mgr Aleksandra Godlewska.

Jest położną od 2004 roku. Studia magisterskie ukończyła na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Od 4 lat jest również edukatorem laktacyjnym, a 2 lata temu obroniła tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Na co dzień pracuje w Centrum Medycznym Patrycja Sodowska w Katowicach, gdzie asystuje w badaniach prenatalnych zarówno tych nieinwazyjnych jak i inwazyjnych, edukuje pacjentki w zakresie połogu, opieki nad noworodkiem, karmienia piersią i innych kluczowych kwestii.


Publikacje

Zakres usług

  • konsultacja laktacyjna
  • teleporada laktacyjna

Cennik

konsultacja laktacyjna220 zł
teleporada laktacyjna150 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

510809408
Rejestracja Online