Strona główna / Usługi / Fizjoteriapia

Fizjoteriapia

Opis

Regularne zażywanie ruchu jest jednym z podstawowych elementów zdrowego trybu życia. Aktywność fizyczna znacznie poprawia wydolność organizmu i jest w stanie uśmierzyć ból i powikłania wynikające z różnych schorzeń. Właśnie dlatego leczenie ruchem jest tak skuteczne!

Fizjoterapia i masaż mogą być stosowane zarówno jako samodzielne metody leczenia jak i uzupełnienie terapii farmakologicznej lub zabiegowej. Służą przede wszystkim pacjentom ze schorzeniami układu mięśniowego, nerwowego, oddechowego i układu krążenia. Mogą okazać się niezbędne po przebytych urazach i wypadkach, ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie ludziom zmagającym się z paraliżem lub skutkami niedotlenienia mózgu, a także osobom starszym, cierpiącym z powodu problemów związanych z wiekiem.

Najczęściej stosowaną metodą fizjoterapeutyczną jest kinezyterapia, czyli wszelkiego rodzaju ćwiczenia ruchowe. Po dokładnej konsultacji i ocenie stanu pacjenta, fizjoterapeuta przedstawi spersonalizowany plan aktywności fizycznej i poinstruuje, w jaki sposób i w jakim okresie czasu go wykonywać. Mogą to być ćwiczenia z obciążeniem, rozciągające lub izometryczne.

W ostatnich latach jedną z najbardziej popularnych metod leczenia fizjoterapeutycznego okazał się kinesiotaping. Polega na przyklejaniu do skóry pacjenta kolorowych plastrów o odpowiedniej grubości, ciężarze i rozciągliwości. Dzięki parametrom zbliżonym do ludzkiej skóry, plastry dynamiczne usprawniają przepływ krwi i limfy, co sprzyja gojeniu krwiaków i ustępowaniu obrzęków oraz stanów zapalnych. Dodatkowo, te niepozorne taśmy wzmacniają pracę mięśni i stawów, stabilizując je podczas wysiłku i zwiększając ich zakres ruchu.

W naszym Centrum konsultacji fizjoterapeutycznych udzielają następujący specjaliści:

mgr Włodzimierz Duś

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach o specjalności rehabilitacja ruchowa. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywał obsługując pierwszoligowe kluby sportowe, takie jak klub piłkarski Ruch Chorzów.

mgr Martyna Berghauzen

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na co dzień fizjoterapeuta w Klinicznym Oddziale Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Specjalizuje się w dysfunkcjach pooperacyjnych, pourazowych oraz przewlekłych w zakresie ortopedii i neurologii.

Zakres usług

  • konsultacja fizjoterapeutyczna
  • kinesiotaping
  • masaż kończyn dolnych
  • masaż kończyn górnych
  • masaż kręgosłupa
  • terapia manualna

Cennik

masaż kończyn dolnych150 zł
masaż kończyn górnych150 zł
masaż kręgosłupa150 zł
terapia manualna150 zł
konsultacja fizjoterapeutyczna130-150 zł
konsultacja fizjoterapeutyczna + kinesiotaping150 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

tel. 510809408
Rejestracja Online