Strona główna / Usługi / Fizjoteriapia

Fizjoteriapia

Opis

Regularne zażywanie ruchu jest jednym z podstawowych elementów zdrowego trybu życia. Aktywność fizyczna znacznie poprawia wydolność organizmu i jest w stanie uśmierzyć ból i powikłania wynikające z różnych schorzeń. Właśnie dlatego leczenie ruchem jest tak skuteczne!

Fizjoterapia i masaż mogą być stosowane zarówno jako samodzielne metody leczenia jak i uzupełnienie terapii farmakologicznej lub zabiegowej. Służą przede wszystkim pacjentom ze schorzeniami układu mięśniowego, nerwowego, oddechowego i układu krążenia. Mogą okazać się niezbędne po przebytych urazach i wypadkach, ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie ludziom zmagającym się z paraliżem lub skutkami niedotlenienia mózgu, a także osobom starszym, cierpiącym z powodu problemów związanych z wiekiem.

Najczęściej stosowaną metodą fizjoterapeutyczną jest kinezyterapia, czyli wszelkiego rodzaju ćwiczenia ruchowe. Po dokładnej konsultacji i ocenie stanu pacjenta, fizjoterapeuta przedstawi spersonalizowany plan aktywności fizycznej i poinstruuje, w jaki sposób i w jakim okresie czasu go wykonywać. Mogą to być ćwiczenia z obciążeniem, rozciągające lub izometryczne.

W ostatnich latach jedną z najbardziej popularnych metod leczenia fizjoterapeutycznego okazał się kinesiotaping. Polega na przyklejaniu do skóry pacjenta kolorowych plastrów o odpowiedniej grubości, ciężarze i rozciągliwości. Dzięki parametrom zbliżonym do ludzkiej skóry, plastry dynamiczne usprawniają przepływ krwi i limfy, co sprzyja gojeniu krwiaków i ustępowaniu obrzęków oraz stanów zapalnych. Dodatkowo, te niepozorne taśmy wzmacniają pracę mięśni i stawów, stabilizując je podczas wysiłku i zwiększając ich zakres ruchu.

Ważnym nurtem we współczesnej fizjoterapii jest profilaktyka i leczenie uciążliwych, a często i wstydliwych zaburzeń urologicznych i ginekologicznych. Fizjoterapia uroginekologiczna koncentruje się na dysfunkcjach miednicy i dolnych dróg moczowych, takich jak nietrzymanie moczu, bóle w okolicy spojenia łonowego, zaburzenia proktologiczne czy bolesne miesiączkowanie.

Konsultacje uroginekologiczne mogą mieć szczególne znaczenie dla kobiet w ciąży, zarówno przed porodem jak i niedługo po nim. Na tym etapie niezwykle ważne okazują się ćwiczenia mięśni dna miednicy, mające na celu zwiększenie ich napięcia, a także terapia manualna. Dobrze dobrana fizjoterapia będzie panaceum również na coraz bardziej powszechne dysfunkcje seksualne, takie jak pochwica i vulvodynia.

Nową usługą, która pojawiła się w naszej placówce jest masaż Kobido. To japońska technika masażu twarzy, często określana jako lifting twarzy bez użycia skalpela. Jest to wieloetapowy masaż oddziałujący na mięśnie twarzy, szyi, dekoltu i grzbietu. Polega na intensywnych ruchach, mających na celu wywołanie poszczególnych efektów na danym etapie. Począwszy od zmniejszenia napięcia mięśni, przez relaks, pobudzenie krążenia aż po lifting. 

Jakie są korzyści?

 • dochodzi do wyrówniania napięcia mięśniowego
 • poprawy owalu twarzy,
 • poprawy dotlenienia skóry
 • poprawy kolorytu,
 • zwiększenie produkcji kolagenu,
 • zwiększenie jędrność skóry,
 • wspomaga leczenie bruksizmu,
 • ulga przy uciążliwych bólach głowy

W naszym Centrum w placówce w Chorzowie, konsultacji fizjoterapeutycznych, udzielają następujący specjaliści:

mgr Włodzimierz Duś

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach o specjalności rehabilitacja ruchowa. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywał obsługując pierwszoligowe kluby sportowe, takie jak klub piłkarski Ruch Chorzów.

mgr Martyna Berghauzen

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na co dzień fizjoterapeuta w Klinicznym Oddziale Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Specjalizuje się w dysfunkcjach pooperacyjnych, pourazowych oraz przewlekłych w zakresie ortopedii i neurologii.

mgr Anna Kopeć

Fizjoterapeutka uroginekologiczna. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ciągle pogłębia swoją wiedzę i uczestniczy w różnych kursach, kształcąc się m.in. w kierunku fizjoterapii przedporodowej, terapii blizn, czy leczeniu nietrzymania moczu i zaburzeń proktologicznych.

Zakres usług

 • konsultacja fizjoterapeutyczna
 • kinesiotaping
 • masaż kończyn dolnych
 • masaż kończyn górnych
 • masaż kręgosłupa
 • terapia manualna
 • masaż Kobido

Cennik

masaż kończyn dolnych150 zł
masaż kończyn górnych150 zł
masaż kręgosłupa150 zł
terapia manualna150 zł
konsultacja fizjoterapeutyczna130-150 zł
konsultacja fizjoterapeutyczna + kinesiotaping150 zł
masaż Kobido150 zł

UMÓW WIZYTĘ

lub dowiedz się więcej

tel. 510809408
Rejestracja Online